Peugeot 307 brzy dostane facelift

Peugeot 307 dostane brzy facelift; je očekáván na blížícím se ženevském autosalonu. Po faceliftu se změní přední maska ve stylu modelu 407, místo masky a nasávacího otvoru zde bude pouze obrovská „tlama“. Znak Peugeotu se přemístí na kapotu, současně s tím se změní i umístění přechodu mezi maskou a kapotou (linie víka). Nové budou i také mlhovky. Záď oproti tomu zůstane stejná; alespoň to vyplývá z fotografií jednoho francouzského časopisu. Na posledním obrázku je pak retuš vytvořená podle nich a zveřejněná na serveru AMS. Líbí se vám?

Současně s faceliftem by mělo dojít i k nepatrné obměně motorů, které by se měly sladit s Citroenem C4. Předpokládám odstranění zmizení motoru 2.0 HDI 66 kW a jeho nahrazení motory 1.6 HDI 66 a 80 kW; otázkou je, zda pod kapotou zůstane také motor 1.4 HDI, jehož výkon 50 kW na těžký Peugeot evidentně nestačí. Stovka za 15,2 s je docela ostuda.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Současný model pro srovnání

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 11 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků