Peugeot 307 brzy dostane facelift

Peugeot 307 dostane brzy facelift; je očekáván na blížícím se ženevském autosalonu. Po faceliftu se změní přední maska ve stylu modelu 407, místo masky a nasávacího otvoru zde bude pouze obrovská „tlama“. Znak Peugeotu se přemístí na kapotu, současně s tím se změní i umístění přechodu mezi maskou a kapotou (linie víka). Nové budou i také mlhovky. Záď oproti tomu zůstane stejná; alespoň to vyplývá z fotografií jednoho francouzského časopisu. Na posledním obrázku je pak retuš vytvořená podle nich a zveřejněná na serveru AMS. Líbí se vám?

Současně s faceliftem by mělo dojít i k nepatrné obměně motorů, které by se měly sladit s Citroenem C4. Předpokládám odstranění zmizení motoru 2.0 HDI 66 kW a jeho nahrazení motory 1.6 HDI 66 a 80 kW; otázkou je, zda pod kapotou zůstane také motor 1.4 HDI, jehož výkon 50 kW na těžký Peugeot evidentně nestačí. Stovka za 15,2 s je docela ostuda.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Současný model pro srovnání

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 39 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků