Peugeot 206 SW: Další v řadě není o nic méně působivější

Stejně jako třistasedmička s přídomkem SW i dvěstěšestka SW bude představena na ženevském autosalonu a pozornosti návštěvníků jistě také neunikne.
Peugeot 206 SW: Další v řadě není o nic méně působivější
Přední partie 206 SW jsou shodné s hatchbackem nebo kabrioletem. Zadní partie jsou však již znatelně odlišné. Při pohledu na hodnoty číselné zjistíme, že SW je o 19 centimerů delší a při Klepněte pro větší obrázekpohledu na auto samé, pak jsou jasně patrné linie větší 307 SW. I 206 SW má originální design, umocněný neobvyklým tvarováním koncových světel nebo umístěním klik zadních dveří až do jejich sloupků (podobné řešení jako využívá Alfa Romeo 156 a 156 Sportwagon).

Peugeot 206 SW si ve své třídě připíše i řadu prvenství. Kromě nesporně zajímavého designu jsou i prvky ve skrze praktické. Příkladem za všechny je možnost samostatného otevírání Klepněte pro větší obrázekokna pátých dveří a to i za pomocí dálkového ovládání. Přínos kombíku v interiéru ocení zejména cestující na zadních sedadlech, kterým přibylo prostoru „kolem“ hlav.

Pod kapotou 206 SW bude možné zvolit benzínové čtyřválce o objemu 1.1, 1.4 a 1.6 litru. Na Klepněte pro větší obrázekpříznivce vznětových motorů je pomatováno také, a to s čtyřválci o objemu 1.4 a 2.0 litru.

Rozšíření úspěšné řady 206 o verzi Station Wagon (SW) doplní současnou nabídku Peugeotu Klepněte pro větší obrázekve třídě malých automobilů na téměř sto procent možných variant. Dvěstěšestka se vyrábí jako tří a pětidvéřový hatchack, kabriolet (provedení CC s pevnou skládací střechou) a pokud Klepněte pro větší obrázekzapočteme i kombi představované verzí SW, tak v nabídce chybí již klasický sedan. O klasický sedan, však není v této třídě velký zájem, takže se s výrobou tohoto modelu nepočítá.

Světovou premiéru si Peugeot 206 SW odbude na blížícím se ženevském autosalonu a na českém trhu by se měl objevit v létě letošního roku.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků