Peugeot 107 bude stát 265 tisíc

Na německém trhu se začne prodávat Peugeot 107 s počáteční cenou 8 890 eur, což je po přepočtu zhruba 265 tisíc korun. Peugeot zveřejnil ceny jako první z „kolínské“ trojice, Toyota a Citroen se přidají později. Peugeot 206, kterým paleta modelů začínala doposud, přitom stojí o 1 100 eur více. V základní výbavě dostanete s motorem 1.0 50 kW také ABS, dva přední a dva boční airbagy a posilovač řízení. Dálkové ovládání centrálu, okna v elektrice či zadní sedadla dělená v poměru 50/50 najdete až ve vyšší výbavě, za kterou se bude připlácet cca 500 eur.

Na českém trhu bude systém výbav určitě jiný, boční airbagy v základu bezesporu nebudou. Otázkou je, zda nebude chybět také posilovač řízení. S těmito úsporami by se základní cena mohla dostat pod 250 tisíc.

Tip: Podrobné představení Peugeotu 107

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 11 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků