Petra Černocká: dívka na koštěti (hvězdy za volantem)

Zpěvačku a herečku Petru Černockou má většina lidí v paměti zafixovanou jako Saxánu z komedie Dívka na koštěti. Při položení našich tradičních otázek se rozpovídala a výsledné odpovědi si můžete v klidu přečíst v rozhovoru, který je doplněn o fotografie.
Petra Černocká: dívka na koštěti (hvězdy za volantem)

Jakým vozem v současné době jezdíte?

Toyotou Yaris převážně po Praze a na cestách spíš velké stříbrné Subaru Legacy. Víc o ní ze mě nedostanete, protože není doma manžel, který o ní ví všechno, i jestli jí zrovna není zima.

Jaké vozy jste vystřídala, popř. jaký byl váš nejoblíbenější?

Na mé osobní hitparádě stále vyhrává můj „dívčí“ Fiat 500. Pak jsem ještě měla jednu ošklivou škodovku, která měla hodně podezřelou barvu, které se tehdy lichotivě říkalo safari. Poslední léta jsem zasvětila dvěma červeným Pandám. Byly to ojetiny, na kterých jsem se dopustila osobního dekoru v podobě infantilních kytiček.

Dodržujete rychlostní limity a jak se vám jezdí po českých komunikacích?

Jezdím pomalu, a když se zamyslím, ještě pomaleji. Jsem typická brzda provozu, ale zároveň dávám mnoho šancím motoristům, kteří si potřebují zvednout sebevědomí. České komunikace jsou jistě o mnoho lepší než v Rumunsku nebo Mongolsku. Kromě úseku u Vyškova, kde se nejde ani napít kafe bez toho, že se pobryndáte.

Jak se ohodnotíte jako řidič, kolik km najezdíte ročně?

Jsem lepší než penzisté v klobouku a vietnamští obchodníci. Najezdím hodně, ale většinou řídí manžel a já kibicuji. Obojí mě dost vysiluje.

Máte nějakou veselou příhodu za volantem?

Já se za volantem moc nebavím, dokonce ani se spolujezdcem, protože pak mohu udělat nějakou pitomost. Mám historku, mě to nepřijde veselé, ale můj manžel se tomu smál jako děcko. Zaparkovala jsem před blízkým supermarketem a po té, co jsem nakoupila, jsem odešla (automaticky) pěšky domů. Druhý den jsem vyšla před dům a auto nikde. (Bodejť by ne.) Zpanikařila jsem, že mi ho ukradli, a okamžitě jsem to nahlásila policii. Když jsem nahlásila, že je to osm let stará Panda, trochu se podivili, ale uzavřeli to s tím, že ti zloději holt už kradou všechno. Když jsem po té jela s manželem v jeho autě kolem parkoviště u supermarketu (byla neděle dopoledne a parkoviště bylo téměř prázdné), tak ho pohled na mojí Pandu hodně pobavil, protože mu to hned došlo. Lepší příhodu bohužel nemám.

Berete stopaře, popř. stopovala jste někdy?

Jako holka jsem stopovala a nechápu, kde jsem k tomu vzala odvahu. Nicméně mě naštěstí nikdy žádný šofér neobtěžoval. Nebylo to jen tím, že jsem nebyla nijak zvlášť atraktivní, ale tehdy se prostě znásilňovaly stopařky víc ve filmech než ve skutečnosti. Stopaře neberu, ač bych ráda. Bojím se.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Dovedete poskytnout první pomoc?

Pozorně jsem se dívala na film s touto tématikou, takže vím, čeho se vyvarovat v první řadě, když přijedu k nehodě. Vím, že první, co musím, je vypnout klíčky v zapalování havarovaného vozu. To bych zvládla, ale to ostatní, jako manipulace se zraněným, bych ve stresu asi zvládala hůř. Věřím ale, že bych neudělala žádnou zásadní chybu. Věřte, že teď klepu na dřevo.

Co říkáte bezpečnostním akcím typu „Kryštof“ a jaké máte zkušenosti s Policií ČR, platíte často pokuty?

Každá akce je lepší než nic. Jsme všichni ohrožováni mládenci plnými testosteronu, a to nejen na silnicích. S policií mám zkušenosti minimální, protože jsem „vzorník“, který se dopustí přestupku jednou do roka, a to ještě omylem. Nejčastěji jde o parkování na místě, kde jsem přehlédla, že se stát nesmí. Tak opět pro jistotu klepu, abych si to nepokazila!

Byla jste účastníkem dopravní nehody? Jak a kde?

Jen jednou to bylo vážné. Dostala jsem smyk na mokré vozovce a narazila do zdi. Stalo se to asi před dvaceti lety na Smíchově, v Karmelitské ulici, přímo proti nemocnici, kterou jsem, naštěstí, tenkrát  nepotřebovala. Bylo to s tou ošklivou škodovkou, která věděla, že jí nemám ráda, a tak se mi právem pomstila. Měla jsem jen vytknutý kotník a odřený nos. Auto vypadalo daleko hůř. Od té doby s každým svým autem hezky mluvím, kupuji mu vůně, polštářky a vůbec podlézám.

Jak se díváte na motorkáře?

V děsném úleku, protože když se ozve ten rachot, většinou ještě ani nevím, co se to proboha děje. Když zjistím, že na mě nepadá letadlo, ale jen kolem mě prosvištěl motorkář, děkuji bohu, že jsem z toho vyvázla tak lehce. 

Co byste poradila, popř. doporučila či popřála čtenářům AutoRevue.cz?

Radit nemohu (to je z mých odpovědí patrné), dámám motoristkám bych mohla doporučit, aby se vybodly na příliš vysoké kramfleky - život je přednější, a popřeju všem, aby v AutoRevue.cz vždy našli nějakou zajímavou inspiraci, když už ji zrovna nenašli v tomto rozhovoru.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků