Petr Čtvrtníček si ho zamiloval. Teď může být jeho bývalý Ford Focus RS váš

Kdy jindy se vám poštěstí koupit si ikonický ostrý hatchback po českém komikovi?

Ford Focus RS první generace šel do výroby na konci roku 2002. Ikonu ostrých hatchbacků pohání dvoulitrový čtyřválec s turbodmychadlem Garrett, který produkuje výkon 158 kW (215 koní) a 310 N.m točivého momentu. To stačí ke zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,7 sekundy a k dosažení maximální rychlosti 232 km/h.

Aktuálně se na prodej objevil jeden moc hezký kousek, který je hned v několika věcech zajímavý. Zaprvé je v původním stavu a neprošel si tak žádnými úpravami a tuningem motoru. Jediným doplňkem navíc je budík s informací o teplotě vody a oleje. Technicky je v dobrém stavu, ale má lehké kosmetické vady.

Další zajímavostí je, že tento konkrétní vůz vlastnil v minulosti český herec Petr Čtvrtníček, známý především ze satirického pořadu Česká soda. Petr je totiž velkým fandou motorismu a automobilových soutěží. Po Focusu RS dlouho toužil a nakonec se mu jej podařilo získat. Teď ho můžete mít vy.

Podvozkově a motoricky je to na suché silnici úplně dokonalý, podvozek tvrdý jako když se člověk nechá táhnout plechovým pekáčem po silnici, kontakt s vozovkou jedinečný,“ řekl herec pro eWRC v roce 2007. Ostrý hatchback s diferenciálem Quaife, vysokozátěžovou spojkou od AP Racing a turbodmychadlem Garrett si prodejce cení na 449.000 Kč.

Cena je to tedy více než rozumná, protože podobné kousky stojí běžně přes půl milionu korun. Najeto má navíc teprve 135.789 kilometrů. Pokud tedy chcete budoucího veterána se zajímavým jménem v techničáku, máte teď dobrou šanci. Inzerát zde.

Speciál: Ford Focus

Třetí generace Fordu Focus je koncipována jako globální: prakticky stejný model se prodává v Evropě, Americe i Asii. Vznětové motory TDCi a karoserie kombi jsou ale vyhrazeny jen evropským zákazníkům.

Nástupce byl představen 10. dubna 2018 v Londýně.  Stojí na zbrusu nové platformě, slibuje větší vnitřní prostor a zejména zcela nové motory. Vedle známých výbavových linií zahrnuje nabídka také luxusní Vignale i off-roadově založenou verzi Active s větší světlou výškou.

Nová generace • Ford Focus ST • Minitest Ford Focus Active 2.0 EcoBlue AT • Hybridní verze • 2.0 TDCi vs. 2.3 EcoBoost

Diskuze (7) Další článek: Koncept Mercedes Sustaineer má ve jménu udržitelnosti vyhřívané pásy i solární panely

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,