Petice žádá pojmenování zatáčky na Nordschleife po Sabine Schmitz. Má již desetitisíce podpisů

Severní smyčka Nürburgringu má 157 zatáček. Jedna z nich by mohla být pojmenovaná po závodnici, jejíž osud byl se slavnou tratí neodmyslitelně spjat.

Sabine Schmitz zemřela 16. března roku 2021. Skvělá řidička, závodnice, moderátorka a srandistka bohužel podlehla rakovině, na platformě change.org se následně objevila petice, navrhující pojmenování jedné ze zatáček na severní smyčce Nürburgringu na její památku.

Petice má momentálně několik desítek tisíc podpisů, připojit se k ní můžete zde. Tato iniciativa je momentálně v hledáčku vedení okruhu, takže by měla jistě dosáhnout svého cíle. Ostatně jak lépe uctít tuto výjimečnou osobu, než přímo na trati, se kterou byl spjat celý její život?

Svůj úsek má na Nürburgringu také pilot Stefan Bellof, který zahynul v roce 1985 na vytrvalostních závodech ve Spa. Jeden z karuselů je pojmenován po Rudolfu Carraciolovi.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Váš názor Další článek: Pagani Huayra R oficiálně: Okruhová hračka s novým V12 zní jako stará F1

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,