Pět hvězdiček pro Civic coupé

Honda Civic coupé sedmé generace je jedním z prvních osobních vozů, který dosáhl špičkového pětihvězdičkového hodnocení bezpečnosti řidiče a cestujících v případě čelního a bočního nárazu, vydaného vládou...
Pět hvězdiček pro Civic coupé
Honda Civic coupé sedmé generace je jedním z prvních osobních vozů, který dosáhl špičkového pětihvězdičkového hodnocení bezpečnosti řidiče a cestujících v případě čelního a bočního nárazu, vydaného vládou Spojených států amerických.

Testy čelního a bočního nárazu jsou součástí programu pro testování nových vozidel (New Car Assessment Program - NCAP) Bezpečnostní správy dálniční dopravy (National Highway Traffic Safety Administration – NHTSA), který zákazníkům poskytuje důležité informace o bezpečnosti při nárazu ve dvou nejčastějších případech zaviňujících vážná zranění. Při čelních nárazech vozy narážejí rychlostí 35 mil/hod (cca 56 km/hod) do pevných bariér. Boční náraz je prováděn pomocí pohyblivé deformovatelné bariéry, narážející do vozu z bočního úhlu při rychlosti 38,5 mil/hod (cca 62 km/hod).

Automobily jsou klasifikovány stupnicí od jedné do pěti hvězdiček, přičemž pět hvězdiček ukazuje nejvyšší stupeň ochrany při nárazu.

Uvedení Civicu coupé je na český a slovenský trh je plánováno v průběhu února 2001, po něm bude na jaře následovat pětidveřová verze a celou modelovou řadu – včetně Civicu sedan, uvedeného na trh již v minulém roce – doplní na podzim třídveřová karoserie.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků