Pět hvězdiček pro Civic coupé

Honda Civic coupé sedmé generace je jedním z prvních osobních vozů, který dosáhl špičkového pětihvězdičkového hodnocení bezpečnosti řidiče a cestujících v případě čelního a bočního nárazu, vydaného vládou...
Pět hvězdiček pro Civic coupé
Honda Civic coupé sedmé generace je jedním z prvních osobních vozů, který dosáhl špičkového pětihvězdičkového hodnocení bezpečnosti řidiče a cestujících v případě čelního a bočního nárazu, vydaného vládou Spojených států amerických.

Testy čelního a bočního nárazu jsou součástí programu pro testování nových vozidel (New Car Assessment Program - NCAP) Bezpečnostní správy dálniční dopravy (National Highway Traffic Safety Administration – NHTSA), který zákazníkům poskytuje důležité informace o bezpečnosti při nárazu ve dvou nejčastějších případech zaviňujících vážná zranění. Při čelních nárazech vozy narážejí rychlostí 35 mil/hod (cca 56 km/hod) do pevných bariér. Boční náraz je prováděn pomocí pohyblivé deformovatelné bariéry, narážející do vozu z bočního úhlu při rychlosti 38,5 mil/hod (cca 62 km/hod).

Automobily jsou klasifikovány stupnicí od jedné do pěti hvězdiček, přičemž pět hvězdiček ukazuje nejvyšší stupeň ochrany při nárazu.

Uvedení Civicu coupé je na český a slovenský trh je plánováno v průběhu února 2001, po něm bude na jaře následovat pětidveřová verze a celou modelovou řadu – včetně Civicu sedan, uvedeného na trh již v minulém roce – doplní na podzim třídveřová karoserie.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků