Perličky a kuriozity: víte, kolik lze vymáčknout z traktoru?

Chcete se na našich stránkách taky trošku pobavit? Od této chvíle vám budeme pravidelně přinášet peprné zprávičky o kuriózních poruchách, řidičské patáliích a zážitcích z exotických krajů. Dnešní várku rozhodně nevynechejte - Stovkou v traktůrku - Pokuta pro hříšníky, sladká koule pro poctivce - 6 měsíců vězení a 1000 let bez řidičáku. Čtěte pouze u nás!
Perličky a kuriozity: víte, kolik lze vymáčknout z traktoru?

V životě řidiče, zvláště toho českého, se nenajde mnoho chvil, které by mu vykouzlily úsměv na tváři. Mnohem častěji se setkáváme se situacemi, které nám zvedají žluč. Jednou jsou to nepříjemní úředníci, po druhé děravé silnice, po třetí neméně děravé zákony. Abychom však na svět zpoza volantu nenahlíželi pouze v černých barvách, rozhodli jsme se založit na stránkách Autorevue novou (pomyslnou) rubriku, jejímž účelem bude přinášet zajímavosti trochu jiného ražení, než jste byli doposud zvyklí, nahlížet na existující rádoby seriózní problémy specifickým úhlem pohledu.

Terčem naší kritiky se tak mnohdy stanou i méně veselé záležitosti, jenž postavíme do jiného světla aplikací ironie. Někdy budeme trochu škodolibí a pousmějeme se nad patáliemi kolegů řidičů z rozličných zemí. Nemineme stahování modelů automobilů s nefunkčními brzdami, upadajícími výfuky či samovolně vystřelujícími airbagy. Zavítáme do exotických krajů, poučíme se z nezvyklých postupů cizokrajných orgánů a nevynecháme samozřejmě ani výstřelky jejich českých ekvivalentů. Týden co týden budeme přinášet nejzajímavější informace ze světa automobilismu, které není vždy potřeba brát úplně vážně. Příště již v kolonce krátkých zpráv (bleskovek), která je aktualizována denně.


Stovkou v traktůrku

Klepněte pro větší obrázekBelgický farmář Marc Veys nestačil žasnout, když jednoho rána objevil ve své poštovní schránce dopis zaslaný nizozemskou policií. Ještě více se však podivil, když z útrob dopisu vytáhl fotografii jeho stařičkého traktoru doplněnou vzkazem od policejního úředníka. Ten farmáři ukládal povinnost zaplatit 1700 Kč pokuty za to, že byl kamerou přistižen, jak si to se svým traktůrkem frčí téměř stokilometrovou rychlostí po výpadovce z nizozemského města. Nebylo by na tom nic divného, kdyby se místo farmářova přestupku nenacházelo více jak 250 km od jeho domova a maximální rychlost jeho pracovního stroje nedosahovala pouhých 10 km/h.

Šokovaný farmář se rozhodl domoci pravdy přímo na příslušném policejním oddělení. Svůj domnělý přestupek tam komentoval slovy: „Nechápu, jak mohu být pokutován za rychlou jízdu v místě, které jsem v životě neviděl. Navíc můj traktor jede maximálně desetikilometrovou rychlostí a to jen z kopce a podporou větru v zádech.“ Leč úředníci zůstali neoblomní. Korunu celému případu nakonec nasadil vrchní velitel stanice, který nejenže neakceptoval farmářovy námitky, nýbrž pobouřen jeho drzostí navýšil pokutu na rovné 3000 Kč.


Pokuta pro hříšníky, sladká koule pro poctivce

Klepněte pro větší obrázekSladká odměna čeká nyní na maďarské řidiče, kteří respektují zákon. Obdrží ji v rámci uplatňování nové strategie maďarské policie, která se rozhodla specifickým způsobem motivovat řidiče k dodržování zákona o silničním provozu. Zatímco hříšníci cestující vozem bez zapnutého pásu či s mobilním telefonem u ucha zaplatí policistům nemalou pokutu, poctivci budou zastaveni a obdarováni sladkou „Mozartovou koulí“. Ty si maďarská policie nechala vyrobit u jedné rakouské firmy speciálně pro tento účel. Policie věří, že se jí díky této progresivní metodě podaří snížit počet řidičů porušujících zákon.


6 měsíců vězení a 1000 let bez řidičáku

Klepněte pro větší obrázekTak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne, praví notoricky známé přísloví a nejlépe tak vystihuje příběh mladého Američana Raymonda George Morgana. Ten se stal v průběhu několika let noční můrou úředníků v jednom malém americkém městě. Raymond „proslulý“ svou nezkrotnou vášní v porušování předpisů pravidelně předstupoval před přestupkovou komisi, aby udiven vyslechl vždy stejná obvinění a zatížen pokutou vyrazil vstříc dalším dobrodružstvím – přestupkům. Když se však Raymod ocitl na úřadě po třicáté, došla úředníkům tvořícím přestupkovou komisi trpělivost a sáhli k nejtvrdším opatřením. Raymondovu „kariéru“ nenapravitelného řidiče nakonec ukončil šesti měsíční pobyt ve vězení a zákaz řízení motorových vozidel do roku 3003. Nebohý Raymond si tak na další legální projížďku ve svém voze nějaký ten pátek počká.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 56 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků