Perličky a kuriozity: víte, kolik lze vymáčknout z traktoru?

Chcete se na našich stránkách taky trošku pobavit? Od této chvíle vám budeme pravidelně přinášet peprné zprávičky o kuriózních poruchách, řidičské patáliích a zážitcích z exotických krajů. Dnešní várku rozhodně nevynechejte - Stovkou v traktůrku - Pokuta pro hříšníky, sladká koule pro poctivce - 6 měsíců vězení a 1000 let bez řidičáku. Čtěte pouze u nás!
Perličky a kuriozity: víte, kolik lze vymáčknout z traktoru?

V životě řidiče, zvláště toho českého, se nenajde mnoho chvil, které by mu vykouzlily úsměv na tváři. Mnohem častěji se setkáváme se situacemi, které nám zvedají žluč. Jednou jsou to nepříjemní úředníci, po druhé děravé silnice, po třetí neméně děravé zákony. Abychom však na svět zpoza volantu nenahlíželi pouze v černých barvách, rozhodli jsme se založit na stránkách Autorevue novou (pomyslnou) rubriku, jejímž účelem bude přinášet zajímavosti trochu jiného ražení, než jste byli doposud zvyklí, nahlížet na existující rádoby seriózní problémy specifickým úhlem pohledu.

Terčem naší kritiky se tak mnohdy stanou i méně veselé záležitosti, jenž postavíme do jiného světla aplikací ironie. Někdy budeme trochu škodolibí a pousmějeme se nad patáliemi kolegů řidičů z rozličných zemí. Nemineme stahování modelů automobilů s nefunkčními brzdami, upadajícími výfuky či samovolně vystřelujícími airbagy. Zavítáme do exotických krajů, poučíme se z nezvyklých postupů cizokrajných orgánů a nevynecháme samozřejmě ani výstřelky jejich českých ekvivalentů. Týden co týden budeme přinášet nejzajímavější informace ze světa automobilismu, které není vždy potřeba brát úplně vážně. Příště již v kolonce krátkých zpráv (bleskovek), která je aktualizována denně.


Stovkou v traktůrku

Klepněte pro větší obrázekBelgický farmář Marc Veys nestačil žasnout, když jednoho rána objevil ve své poštovní schránce dopis zaslaný nizozemskou policií. Ještě více se však podivil, když z útrob dopisu vytáhl fotografii jeho stařičkého traktoru doplněnou vzkazem od policejního úředníka. Ten farmáři ukládal povinnost zaplatit 1700 Kč pokuty za to, že byl kamerou přistižen, jak si to se svým traktůrkem frčí téměř stokilometrovou rychlostí po výpadovce z nizozemského města. Nebylo by na tom nic divného, kdyby se místo farmářova přestupku nenacházelo více jak 250 km od jeho domova a maximální rychlost jeho pracovního stroje nedosahovala pouhých 10 km/h.

Šokovaný farmář se rozhodl domoci pravdy přímo na příslušném policejním oddělení. Svůj domnělý přestupek tam komentoval slovy: „Nechápu, jak mohu být pokutován za rychlou jízdu v místě, které jsem v životě neviděl. Navíc můj traktor jede maximálně desetikilometrovou rychlostí a to jen z kopce a podporou větru v zádech.“ Leč úředníci zůstali neoblomní. Korunu celému případu nakonec nasadil vrchní velitel stanice, který nejenže neakceptoval farmářovy námitky, nýbrž pobouřen jeho drzostí navýšil pokutu na rovné 3000 Kč.


Pokuta pro hříšníky, sladká koule pro poctivce

Klepněte pro větší obrázekSladká odměna čeká nyní na maďarské řidiče, kteří respektují zákon. Obdrží ji v rámci uplatňování nové strategie maďarské policie, která se rozhodla specifickým způsobem motivovat řidiče k dodržování zákona o silničním provozu. Zatímco hříšníci cestující vozem bez zapnutého pásu či s mobilním telefonem u ucha zaplatí policistům nemalou pokutu, poctivci budou zastaveni a obdarováni sladkou „Mozartovou koulí“. Ty si maďarská policie nechala vyrobit u jedné rakouské firmy speciálně pro tento účel. Policie věří, že se jí díky této progresivní metodě podaří snížit počet řidičů porušujících zákon.


6 měsíců vězení a 1000 let bez řidičáku

Klepněte pro větší obrázekTak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne, praví notoricky známé přísloví a nejlépe tak vystihuje příběh mladého Američana Raymonda George Morgana. Ten se stal v průběhu několika let noční můrou úředníků v jednom malém americkém městě. Raymond „proslulý“ svou nezkrotnou vášní v porušování předpisů pravidelně předstupoval před přestupkovou komisi, aby udiven vyslechl vždy stejná obvinění a zatížen pokutou vyrazil vstříc dalším dobrodružstvím – přestupkům. Když se však Raymod ocitl na úřadě po třicáté, došla úředníkům tvořícím přestupkovou komisi trpělivost a sáhli k nejtvrdším opatřením. Raymondovu „kariéru“ nenapravitelného řidiče nakonec ukončil šesti měsíční pobyt ve vězení a zákaz řízení motorových vozidel do roku 3003. Nebohý Raymond si tak na další legální projížďku ve svém voze nějaký ten pátek počká.

bazar

Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Hyundai ix20 1,6
Rok výroby: 2011
Stav: 67 361 km
Cena: 216 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2005
Stav: 349 860 km
Cena: 73 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2006
Stav: 267 318 km
Cena: 90 000 Kč
Skoda Superb 2
Rok výroby: 2010
Stav: 159 691 km
Cena: 295 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků