Perličky a kuriozity: příběh opilého cestáře Josefa

Jak jsme slíbili, prinášíme další várku šílených perliček ze světa automobilismu. Premiérový díl si můžete přečíst zde.


Příběh cestáře

Klepněte pro větší obrázekŽil byl jeden cestář. Jmenoval se Josef. Josef byl vždycky fajn chlap. Jen jednu chybu měl. Holdoval alkoholu víc, než bylo zdrávo. Jednoho dne tak nadobro propadl závislosti jménem slivovice. Z Josefa cestáře se v tu ránu stal cestář alkoholik. Pod přívalem decilitrů slivovice, které denně protékaly Josefovým hrdlem, počal Josef hloupnout a podřizovat svůj život jedinému cíli. Získat peníze na alkohol (další slivovici). Zbytky Josefovy inteligence nalezly záhy způsob, jak využít cestářských „výhod“ k jednoduchému výdělku. Výdělku, který by sliboval dostatečný přísun alkoholu po celé zimní období. Josef začal prodávat naftu. Tu naftu, která měla v případě kalamitních situací pohánět jeho vůz napříč regionem a starat se o bezpečné cestování národa českého.

Josefovo pití a kupčení s naftou nakonec způsobilo, že cesty zůstaly i za největších sněhových bouří prosty posypu, neboť Josef, opilý ve své boudě, nebyl schopen nakopnout pekelný stroj a obhospodařit úsek silnic, který měl na starosti. Jindy zase Josef seděl a skrze okno boudy sledoval vločky padající k zemi, zahříván slivovicí a pocitem, že cesty už jednou posypal. Po obědě! A to přece musí stačit. Z Josefa se stal apatický morous, který vyjížděl na pomoc řidičům jen tehdy, když se mu chtělo, anebo se náhodou nepotácel v deliriu mezi hromadami štěrku. Nic z Josefem nehnulo. Dokonce ani fakt, že se nad jeho boudou pnul do výšky kopec, jenž neposypán znamenal pro řidiče neznalého poměrů jistou záhubu.

Co naplat, řidičská obec si v Josefově úseku zvykla razit cestu půlmetrovými závějemi sněhu a ti co jen tak náhodou projížděli, dali vydělat místním traktoristům, kteří je svými stařičkými stroji tahali z příkopy. A vzhledem k tomu, že nevíme, kolik takových Josefů - cestářů alkoholiků - sedlá sypací vozy v celé ČR, nemůžeme se divit, že je občas rozumnější sednout místo do auta na sněžný skútr. Ač se to nemusí zdát, tento příběh "bohužel" není smyšlený, je zrcadlem dnešní reality.


Pekelný Mini Cooper

Klepněte pro větší obrázekKdo zná příběhy Mr. Beana, zná jistě také Mini Cooper. Úsměvný komik se stejně úsměvným automobilem asi pořádně skřípal zuby, když byl jeho legrační vůz nahrazen zcela novým, údajně dokonalým vozem s nálepkou Made by BMW. Nyní však panu Beanovi svítá naděje, že oproti předpokladům bude nové MINI tomu starému vskutku silným konkurentem. Skvělou kariéru druhé generace MINI coby moderního „komického“ vozu odstartovalo oznámením automobilky o stažení přesně neidentifikovatelného počtu vozů s problematickým palivovým filtrem. Ten mohl údajně způsobit šlehání plamenů z motoru. Vadné automobily byly staženy. Krátce na to však přišel další problém. Tentokráte s poruchovými převodovkami a unikajícími pneumatikami. Tím ale Mini neřekl  poslední slovo. Nyní je BMW nuceno stáhnou 30 000 vozů kvůli poruchovým brzdám. Ne nadarmo se britským internetem šíří doporučení, které nabádá budoucí majitele Mini, aby své vysněné vozítko zastavili v prudkém kopci a počkali, zdali z něho nevyteče všechen benzín. No řekněte, není to jako z příběhu Mr. Beana?

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků