Perlička: zdrsněný povrch dráždí ouška

V britském městě Nottingham byli nuceni odstranit přes dvacet metrů dlouhý pás bezpečnostního povrchu. Ten je dobře znám i z českých dálnic, kdy při nájezdu na bílý pruh se zdrsněným ucítíte vibrace a i výraznou zvukovou výstrahu, způsobenou koly, které po tomto povrchu jedou. Přecitlivělý občan si stěžoval, že ho tento zvuk ruší a tak nezbylo, než část tohoto bezpečnostního prvku odstranit. Zda se strhne řetězová reakce citlivých občanů, můžeme prozatím pouze spekulovat. Na každý pád je na některých místech zdrsnění povrchu snad až příliš výrazné a zbytečně znepříjemňuje již tak téžký život v blízkosti dálnic.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků