Perlička: sladká vůně Trabantu je na prodej

Stesk a nostalgie některých lidí po komunistické éře bývalého Východního Německa přivádí některé podnikavce k zajímavým nápadům. Jeden podnikatel z Německa nabízí na svém webu hotové výfukové plyny ze svého dvoutaktního Trabantu.

Jak uvádí, výfukové plyny jsou zachyceny do bavlněné vlny uvnitř výfuku a poté jsou umístěny ve vzduchotěsné plechovce, kterou nabízí za necelé čtyři eura k prodeji. Autor nápadu, pro BBC uvedl: "Vůně je velmi specifická a v dnešní době velmi vzácná... a mnoho lidi v Německu na minulé doby rádo vzpomíná."  

Je tedy jen otázkou času, kdy se dočkáme vůní starých avií, škodovek, vétřiesek a dalších pro nás kultovních vozů, popř. kdy budou v prodeji vůně výfukových plynů z automobilu, na které většina obyvatel nikdy nedosáhne.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků