Perlička: město Liberec má nejkratší cyklostezku na světě - měří asi 30 metrů

Jeden z našich všímavých čtenářů nám zaslal informace o jedné z dominant Liberce. Jedná se o nejkratší cyklostezku na světě, která má délku asi 30 metrů a obepíná pouze stranu jednoho domu. Tato stezka nemá žádné pokračování i když asi po osmi stech metrech začíná další cyklostezka. Ovšem jedná se o dvě oddělené tratě, které nemají fakticky žádnou souvislost. Jedním z důvodů, proč měří nejkratší cyklostezka pouze 30 metrů a není spojená s jinou je v tom, že by město muselo zrušit velké množství parkovacích míst a tím pádem přijít i o příjem do městské kasy.

Pokud se tedy chystáte vyrazit do Liberce na kole, jistě využijte tuto cyklostezku a věřte, že díky své délce na ni nudu nezažijete.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nejkratší cyklostezka na světě

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků