Perlička: Mazda 3 náruživého matematika

Vyjadřovat prostřednictvím automobilu lásku k té či oné věci nebo osobě není nic až tak neobvyklého. Někdo si nalepí na sklo fajfku Nike, jiný profil severní smyčky Nürburgringu, ti nejotrlejší pak fotku své manželky nebo dokonce tchýně. Ale projevit takto lásku k Ludolfovu číslu?

Vidíte, také to jde. Stačí si koupit to správné auto, tedy takové jehož modelová řada obsahuje číslo 3, a pak už jen dopsat pár desetinných čísel. Majitel této Mazdy 3 chtěl být hodně přesný, a tak doplnil tolik čísílek, kolik se jen na kufr vešlo. K tomu se přidal tu správnou registrační značku a hotový PiCar byl na světě. Uvidíme, co tento človíček vymyslí, až BMW začne dělat model 314...

Klepněte pro větší obrázek
Mmmm, Pi...
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků