Perlička: křižovatky jako hlavolamy

Pokud máte fobii z nějaké české křižovatky, pak se raději dále nedívejte. Ve světě lze totiž najít některá díla architektů, která by mohla nejednomu řidiči nebo řidičce pořádně zamotat hlavu.

Určitě je to jen otázkou zvyku, vyznat se ve spleti spojovaček, sjezdů a nájezdů a pro domorodce musí být takové dílo zábavou, ale pro neznalého může taková křižovatka znamenat doživotní trauma.

Na druhou stranu se zdá, že křižovatky jsou skutečně funkční, což se o českých nedá vždy říci, i když jsou daleko jednodušší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Skoro jako náš barranďák...
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků