Perlička: jeep z lepenky, aneb každý podle svého

Existuje nespočet možností, jak propagovat své výrobky a jak na sebe upozornit. Svaz výrobců vlnitých lepenek, SVVL se rozhodl pro velmi netypický postup, jak lidi seznámit se svými produkty; představil veřejnosti projekt jeepu, který postavil modelář Jan Zetek. Jedná se o celolepenkovou karosérii z vlnité lepenky postavené na podvozku z lepenky. Nový jeep dostal jako sériovou výbavu lepenkové sedačky, neměkčenou lepenkovou přístrojovou desku a zcela nečekaně je obut do lepenkových pneu, jenž jsou nasazeny na kolech jak jinak, než z lepenky.

Dle dostupných informací nový automobil není potřeba vozit do myček, jelikož při kontaktu s vodou se stejně rozpustí, z čehož nemusí mit obavu ekologové, protože veškeré použité materiály jsou vysoce ekologické a tak není třeba řešit případné znečištění přírody. Celý vůz je vyroben z 30 kg vlnité lepenky v ceně 100 000 Kč a k vidění bude postupně v celé ČR na různých výstavách. 

Poznámka: Zda bude k automobilu dodávána sada nůžek, lepící pásky a rezervní zásoby lepenky pro tunerské a individuální úpravy se mi nepodařilo zjistit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků