Perlička: jeep z lepenky, aneb každý podle svého

Existuje nespočet možností, jak propagovat své výrobky a jak na sebe upozornit. Svaz výrobců vlnitých lepenek, SVVL se rozhodl pro velmi netypický postup, jak lidi seznámit se svými produkty; představil veřejnosti projekt jeepu, který postavil modelář Jan Zetek. Jedná se o celolepenkovou karosérii z vlnité lepenky postavené na podvozku z lepenky. Nový jeep dostal jako sériovou výbavu lepenkové sedačky, neměkčenou lepenkovou přístrojovou desku a zcela nečekaně je obut do lepenkových pneu, jenž jsou nasazeny na kolech jak jinak, než z lepenky.

Dle dostupných informací nový automobil není potřeba vozit do myček, jelikož při kontaktu s vodou se stejně rozpustí, z čehož nemusí mit obavu ekologové, protože veškeré použité materiály jsou vysoce ekologické a tak není třeba řešit případné znečištění přírody. Celý vůz je vyroben z 30 kg vlnité lepenky v ceně 100 000 Kč a k vidění bude postupně v celé ČR na různých výstavách. 

Poznámka: Zda bude k automobilu dodávána sada nůžek, lepící pásky a rezervní zásoby lepenky pro tunerské a individuální úpravy se mi nepodařilo zjistit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků