Perlička: jeep z lepenky, aneb každý podle svého

Existuje nespočet možností, jak propagovat své výrobky a jak na sebe upozornit. Svaz výrobců vlnitých lepenek, SVVL se rozhodl pro velmi netypický postup, jak lidi seznámit se svými produkty; představil veřejnosti projekt jeepu, který postavil modelář Jan Zetek. Jedná se o celolepenkovou karosérii z vlnité lepenky postavené na podvozku z lepenky. Nový jeep dostal jako sériovou výbavu lepenkové sedačky, neměkčenou lepenkovou přístrojovou desku a zcela nečekaně je obut do lepenkových pneu, jenž jsou nasazeny na kolech jak jinak, než z lepenky.

Dle dostupných informací nový automobil není potřeba vozit do myček, jelikož při kontaktu s vodou se stejně rozpustí, z čehož nemusí mit obavu ekologové, protože veškeré použité materiály jsou vysoce ekologické a tak není třeba řešit případné znečištění přírody. Celý vůz je vyroben z 30 kg vlnité lepenky v ceně 100 000 Kč a k vidění bude postupně v celé ČR na různých výstavách. 

Poznámka: Zda bude k automobilu dodávána sada nůžek, lepící pásky a rezervní zásoby lepenky pro tunerské a individuální úpravy se mi nepodařilo zjistit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 39 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků