Perlička: fotografie HUMMERu z Invexu

Tento mastodont není obyčejným autem. Blíž to má možná k tanku či vlaku. Pokud si myslíte, že je to off-road, budete mít z části pravdu, své schopnosti však prokáže až na místech, kde ostatní už ztrácí dech. Hummer - pýcha americké armády a taky herce Arnolda Schwarzeneggera, který se významnou měrou zasloužil o jeho sériovou produkci a rozšíření mezi "obyčejný" lid.

Ten, kdo byl minulý týden na Invexu, mohl být příjemně překvapen. Na IT veletrhu, což už je samo o sobě paradoxní, se potloukalo více automobilů, ale že tam narazíme zrovna na legendu tohoto formátu, to by nám nevěřil nikdo. Nikomu ale nic jiného nezbude. Máme to zdokumentováno. Abyste si uvědomili, s čím máte na fotografiích níže tu čest, neodpustíme si něco málo technických údajů.

Pod kapotou vozu pracuje přeplňovaný vznětový osmiválec objemu 6,5 l s výkonem 145 kW (195 k) a impozantním točivým momentem 583 Nm, což mu uděluje maximální rychlost 134 km/h a zrychlení z 0 - 100 km/h za 18 s při pohotovostní hmotnosti 3,5 tuny. Spotřebu výrobce neudává, pohybuje se však od 20 litrů v běžném provozu po 50 litrů nafty při jízdě v terénu. Spotřebě odpovídá i velikost palivové nádrže: 95 litrů je základní objem, dalších 64 litrů tvoří rezerva. Délka tohoto "drobečka" je 4800 mm, výška 1845 mm a šířka 2 195 mm (!). Pokud o něj budete chtít pečovat ve své vlastní garáži, připravte si okolo 4 500 000 Kč. To už za to stojí, nemyslíte?

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Neznáme auto, které by za jízdy vyzařovalo tolik sebevědomí.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Byť je Hummer pro čtyři osoby, přebytek prostoru uvnitř rozhodně
nenabízí.

Fotografie: Martin Čavrnoch a Jan Rosenauer

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků