Perlička: fotografie HUMMERu z Invexu

Tento mastodont není obyčejným autem. Blíž to má možná k tanku či vlaku. Pokud si myslíte, že je to off-road, budete mít z části pravdu, své schopnosti však prokáže až na místech, kde ostatní už ztrácí dech. Hummer - pýcha americké armády a taky herce Arnolda Schwarzeneggera, který se významnou měrou zasloužil o jeho sériovou produkci a rozšíření mezi "obyčejný" lid.

Ten, kdo byl minulý týden na Invexu, mohl být příjemně překvapen. Na IT veletrhu, což už je samo o sobě paradoxní, se potloukalo více automobilů, ale že tam narazíme zrovna na legendu tohoto formátu, to by nám nevěřil nikdo. Nikomu ale nic jiného nezbude. Máme to zdokumentováno. Abyste si uvědomili, s čím máte na fotografiích níže tu čest, neodpustíme si něco málo technických údajů.

Pod kapotou vozu pracuje přeplňovaný vznětový osmiválec objemu 6,5 l s výkonem 145 kW (195 k) a impozantním točivým momentem 583 Nm, což mu uděluje maximální rychlost 134 km/h a zrychlení z 0 - 100 km/h za 18 s při pohotovostní hmotnosti 3,5 tuny. Spotřebu výrobce neudává, pohybuje se však od 20 litrů v běžném provozu po 50 litrů nafty při jízdě v terénu. Spotřebě odpovídá i velikost palivové nádrže: 95 litrů je základní objem, dalších 64 litrů tvoří rezerva. Délka tohoto "drobečka" je 4800 mm, výška 1845 mm a šířka 2 195 mm (!). Pokud o něj budete chtít pečovat ve své vlastní garáži, připravte si okolo 4 500 000 Kč. To už za to stojí, nemyslíte?

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Neznáme auto, které by za jízdy vyzařovalo tolik sebevědomí.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Byť je Hummer pro čtyři osoby, přebytek prostoru uvnitř rozhodně
nenabízí.

Fotografie: Martin Čavrnoch a Jan Rosenauer

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků