Perlička: děti za volant prostě nepatří

V noci z úterý na středu způsobil sourozenecký pár v Německu klasickou honičku se spoustou nehod, jak vystřiženou ze seriálu Cobra 11. Bratr a sestra ve věku 14 a 11 let odcizili velký kamion a začali s ním jezdit po okolí. Když si policejní hlídka všimla, že kamion jede poněkud divně a že řidič není vidět, jala se ho stíhat. Během honičky stihl mladý řidič nabourat několik vozidel, navíc na kruhovém objezdu, kde se mu postavila do cesty policejní hlídka, srazil i jednoho policistu. Celá tato příhoda skončila jen malou nehodou. Celkově nejsou vyčísleny škody, ale tento malý výlet odneslo několik vozů a lehkým zraněním jeden policista, jeden náhodny řídič a jedenáctiletá sestra mladého řidiče. Není doposud známo, kde se mladý muž naučil tak dobře řídit a jak se vlastně dostal do kabiny.
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků