Peraves MonoTracer: finální podoba „motoauta” do roka a do dne

Jistě si vzpomínáte, že na předešlém ženevském autosalonu byla představena i studie kombinující motocykl a auto. Podivně vypadající koncept od švýcarského výrobce Peraves se však od svého debutu mírně změnil a prošel úpravami tak, aby mohl být posunut do sériové výroby.

Ve své produkční podobě se Peraves MonoTracer představí již zítra a poodkryje všechny své detaily. Pohon tohoto jednostopého vozidla zabezpečuje vysokootáčkový zážehový čtyřválec s výkonem 96 kW a maximálním točivým momentem 117 Nm při 6 000 ot./min. Z klidu na rychlost 100 km/h se vůz dostane za 4.8 vteřin a ručička tachometru bude při maximální rychlosti ukazovat hodnotu 250 km/h. Slibný je však i údaj o kombinované spotřebě, za který by se nemusel stydět žádný větší motocykl. MonoTracer podle papírových údajů spotřebuje jen 3,6 l/100 km.

Jedním z klíčových řešení na tomto vozidle jsou i dvě pomocná kola, která se vysunou například při parkování, stání na křižovatce, nebo při ostrém zatáčení. Společnost taktéž plánuje rozšířit svou současnou fabriku tak, aby zvládla výrobu 100 kusů ročně. Cena za tuto originalitu do města je poměrně vysoká a činí přes 52 000 Euro (cca. 1 300 000 Kč).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Peraves MonoTracer
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 23 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky