Pel-mel krátkých zpráv před GP San Marina

Představení okruhu v San Marinu. - Minardi v týdnu představilo nový monopost s označením PS05. - Schůzku šéfů stájí s FIA bojkotovalo sedm týmu. - Místo Montoyi pojede Alex Wurz. - Šéfům stájí se nelíbí kvalifikace, o změnách budou jednat s Ecclestonem.
Pel-mel krátkých zpráv před GP San Marina

Představení okruhu v San Marinu

Délka okruhu: 4,933 km
Délka závodu: 62 kol, 305,609 km

Klepněte pro větší obrázek

Program víkendu (vše našeho času):
Pátek: 1. trénink 11:00-12:00, 2. trénink 14:00-15:00
Sobota: 3. trénink 9:00-9:45, 4. trénink 10:15-11:00, 1. kvalifikace 13:00
Neděle: 2. kvalifikace 10:00 a závod začíná v 14:00

Vítězové předchozích let:
2004 - M. Schumacher Ferrari
2003 - M. Schumacher Ferrari
2002 - M. Schumacher Ferrari
2001 - Ralf Schumacher Williams

Krátké zprávy

Minardi v týdnu představilo nový monopost s označením PS05 pro letošní sezónu. Jako první vůz otestoval stájový pilot, Australan Christian Albers. Minardi nové auto použije již v nadcházejícím víkendu při GP San Marina.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: f1racing.net

***

V minulém článku jsme vás informovali o zraněných pilotech stáje Williams. V tiskovém prohlášení uvedl mluvčí stáje, že oba jezdci budou pro GP San Marina v naprostém pořádku a nastoupí do závodu.

***

Z páteční schůzky Mezinárodní automobilové federace a týmů Ferrari, Jordan a Red Bull Racing vzešlo rozhodnutí, že první návrhy na změny pravidel pro novou generaci F1 po roce 2007 se budou odevzdávat do 27. května 2005. Projednání návrhů bude trvat zhruba měsíc a poté se budou dále probírat další změny a zlepšení. Schůzku s FIA bojkotovalo sedm týmu, protože nesouhlasí se stávající koncepcí chystaných pravidel a hodlají založit konkurenční šampionát s označením Grand Prix Racing (GPR).

***

Během testování na francouzském okruhu Paul Ricard vyzkoušela stáj Williams nové aerodynamické prvky a na základě pozitivních výsledků je hodlá použít v GP San Marina. Šéf stáje si navíc pochvaloval dobrou spolupráci s dodavatel pneumatik, firmou Michelin, a v Imole věří, že jezdci budou bojovat o nejvyšší příčky.

***

Dle oficiálního prohlášení stáje McLaren se v Imole po boku Kimiho Räikkönena objeví testovací pilot Alex Wurz. Juan Pablo Montoya se ještě nestihl plně rehabilitovat a lékaři mu start v GP San Marina nedoporučili. Na základě lékařské zprávy dal důvěru výkonný ředitel, Martin Whitmarsh, nadanému rakouskému jezdci.

***

Ještě před závodním víkendem se sejde všech deset šéfů stájí s Berniem Ecclestonem a tématem debaty bude letošní formát kvalifikace. Kvůli dvoudennímu formátu prý klesá sledovanost a majitelé televizních firem nechtějí platit tak velké peníze. Návrhy změn zatím nejsou známy.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků