Peking testuje kvůli olympiádě omezení dopravy

I když letní olympiáda v Pekingu začne až zhruba za rok, čínské úřady již nyní testují opatření, která budou tuto sportovní akci provázet. Olympijskému výboru se totiž nelíbí, že hlavní čínské město je doslova zamořeno smogem z ohromného množství automobilů a z průmyslu. A organizátorům tak nezbylo, než zkusit omezit provoz v metropoli.

V pátek tak dostalo zákaz jízdy na 1,3 milionu automobilů, což je zhruba třetina z celkového počtu registrovaných vozů v Pekingu. Tímto krokem se mělo ověřit, zda se lidé dostanou bez problému do zaměstnání a sledovalo se také, jak se změní doprava v metropoli, tedy zda se zmírní obrovské zácpy, které jsou na denním pořádku.

I přes tento pokus se ovšem mnoho nezměnilo. Jednodenní omezení dopravy smog nesnížilo. a tak je otázkou, jak tomu bude v době olympiády. Výbor, který nad přípravami dohlíží, je totiž z tohoto velmi rozčarován, jelikož tento stav může být pro vrcholové sportovce až nebezpečný.

Každopádně na vyřešení situace má Čína ještě zhruba rok a uvidíme, jak se s tím popere. Mimo radikální omezení dopravy těsně před a v době konání se má smog výrazně snížit a hlavní město také kvapně přemisťuje velké množství továren z města a okolí do vzdálenějších oblastí.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test letních pneumatik má překvapivého vítěze. Mladou značku Falken

Test letních pneumatik má překvapivého vítěze. Mladou značku Falken

Autoklub ADAC otestoval šestnáct letních pneumatik v rozměru 205/55 R16 V a čtrnáct plášťů 175/65 R14 T.

včera | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků