Peking testuje kvůli olympiádě omezení dopravy

I když letní olympiáda v Pekingu začne až zhruba za rok, čínské úřady již nyní testují opatření, která budou tuto sportovní akci provázet. Olympijskému výboru se totiž nelíbí, že hlavní čínské město je doslova zamořeno smogem z ohromného množství automobilů a z průmyslu. A organizátorům tak nezbylo, než zkusit omezit provoz v metropoli.

V pátek tak dostalo zákaz jízdy na 1,3 milionu automobilů, což je zhruba třetina z celkového počtu registrovaných vozů v Pekingu. Tímto krokem se mělo ověřit, zda se lidé dostanou bez problému do zaměstnání a sledovalo se také, jak se změní doprava v metropoli, tedy zda se zmírní obrovské zácpy, které jsou na denním pořádku.

I přes tento pokus se ovšem mnoho nezměnilo. Jednodenní omezení dopravy smog nesnížilo. a tak je otázkou, jak tomu bude v době olympiády. Výbor, který nad přípravami dohlíží, je totiž z tohoto velmi rozčarován, jelikož tento stav může být pro vrcholové sportovce až nebezpečný.

Každopádně na vyřešení situace má Čína ještě zhruba rok a uvidíme, jak se s tím popere. Mimo radikální omezení dopravy těsně před a v době konání se má smog výrazně snížit a hlavní město také kvapně přemisťuje velké množství továren z města a okolí do vzdálenějších oblastí.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 27 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků