Peking testuje kvůli olympiádě omezení dopravy

I když letní olympiáda v Pekingu začne až zhruba za rok, čínské úřady již nyní testují opatření, která budou tuto sportovní akci provázet. Olympijskému výboru se totiž nelíbí, že hlavní čínské město je doslova zamořeno smogem z ohromného množství automobilů a z průmyslu. A organizátorům tak nezbylo, než zkusit omezit provoz v metropoli.

V pátek tak dostalo zákaz jízdy na 1,3 milionu automobilů, což je zhruba třetina z celkového počtu registrovaných vozů v Pekingu. Tímto krokem se mělo ověřit, zda se lidé dostanou bez problému do zaměstnání a sledovalo se také, jak se změní doprava v metropoli, tedy zda se zmírní obrovské zácpy, které jsou na denním pořádku.

I přes tento pokus se ovšem mnoho nezměnilo. Jednodenní omezení dopravy smog nesnížilo. a tak je otázkou, jak tomu bude v době olympiády. Výbor, který nad přípravami dohlíží, je totiž z tohoto velmi rozčarován, jelikož tento stav může být pro vrcholové sportovce až nebezpečný.

Každopádně na vyřešení situace má Čína ještě zhruba rok a uvidíme, jak se s tím popere. Mimo radikální omezení dopravy těsně před a v době konání se má smog výrazně snížit a hlavní město také kvapně přemisťuje velké množství továren z města a okolí do vzdálenějších oblastí.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků