Peking testuje kvůli olympiádě omezení dopravy

I když letní olympiáda v Pekingu začne až zhruba za rok, čínské úřady již nyní testují opatření, která budou tuto sportovní akci provázet. Olympijskému výboru se totiž nelíbí, že hlavní čínské město je doslova zamořeno smogem z ohromného množství automobilů a z průmyslu. A organizátorům tak nezbylo, než zkusit omezit provoz v metropoli.

V pátek tak dostalo zákaz jízdy na 1,3 milionu automobilů, což je zhruba třetina z celkového počtu registrovaných vozů v Pekingu. Tímto krokem se mělo ověřit, zda se lidé dostanou bez problému do zaměstnání a sledovalo se také, jak se změní doprava v metropoli, tedy zda se zmírní obrovské zácpy, které jsou na denním pořádku.

I přes tento pokus se ovšem mnoho nezměnilo. Jednodenní omezení dopravy smog nesnížilo. a tak je otázkou, jak tomu bude v době olympiády. Výbor, který nad přípravami dohlíží, je totiž z tohoto velmi rozčarován, jelikož tento stav může být pro vrcholové sportovce až nebezpečný.

Každopádně na vyřešení situace má Čína ještě zhruba rok a uvidíme, jak se s tím popere. Mimo radikální omezení dopravy těsně před a v době konání se má smog výrazně snížit a hlavní město také kvapně přemisťuje velké množství továren z města a okolí do vzdálenějších oblastí.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků