Pekelný Dodge Durango stále žije. Automobilka ho na přání zákazníků ponechá v nabídce další rok

Neutuchající poptávka po Durangu Hellcat přiměla Dodge prodloužit výrobu o další rok.

Ačkoliv Dodge směřuje do elektrické doby, což naznačil zmínkou o čistě elektrickém muscle caru, současní fanoušci stále touží po tradiční velkoobjemové V8. Jelikož mají také početné rodiny, není divu, že ohlášení Duranga se třemi řadami sedadel vybaveného 710koňovým motorem Hellcat vzbudil v roce 2020 vlnu nadšení.

Vzhledem v obrovskému zájmu navýšila automobilka počáteční výrobní sérii. Původně plánovala výrobu na jeden rok, ale současná poptávka ji přiměla názor změnit. Dodge Durango SRT Hellcat proto zůstává v nabídce ještě dalších 12 měsíců.

Objednávat jej půjde od září s plánovaným dodáním začátkem příštího roku. Pravděpodobně se ale změní cena. Durango SRT Hellcat v základní výbavě stálo v přepočtu 1.977.000 Kč. Dle prvotních informací se očekává původní specifikace beze změny, což je pozitivní zpráva.

To znamená, že zůstane i 6,2litrový osmiválec Hemi s výkonem 710 koní, s níž pokoří 100 km/h za 3,7 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 285 km/h. To jsou hodnoty podobné modelům Charger a Challenger řady Hellcat. Durango ale vezme celou rodinu a utáhne přívěs o hmotnosti 3946 kg. Ve sprintu zvládne čtvrt míli za 11,5 sekundy.

Dodge

Americká automobilka Dodge byla založená v roce 1900 coby dodavatel dílů pro jiné výrobce. Vlastní vozy vyrábí od roku 1915. V roce 1928 se Dodge stal součástí skupiny Chrysler, od roku 2021 je součástí skupiny Stellantis. Známá je samostatná značka nákladních automobilů RAM.

Dodge Charger • Dodge Challenger • Dodge Durango • Dodge Journey

Váš názor Další článek: Singer odhalil své první kabrio. Krásné Porsche 930 Turbo může mít až 517 koní

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz