Partnerství BMW a PSA zřejmě brzy skončí

Partnerství mezi automobilkou BMW a koncernem PSA Peugeot Citroen, které začalo před dvěma lety, zřejmě brzy skončí. V tomto duchu se vyjádřil šéf vývoje bavorské automobilky BMW.

Ze spolupráce vzešly dva malé čtyřválcové agregáty a to o objemu 1,4 a 1,6 litru. Moderní přímovstřikové motory nyní používají oba výrobci a naplnili tak původní záměr. Ten počítal s rozmělněním nákladů na vývoj agregátů pro low-end segment, ve kterém si tyto automobilky absolutně nekonkurují.

Jenže BMW má za to, že náklady na vývoj a další spolupráce je poměrně nákladná a celkový přínos není takový, jaký by si automobilka představovala. Automobilka má navíc v současnosti několik potenciálních partnerů pro vývoj podvozků, platforem a motorů, v čele s rivalem Mercedes-Benz. Výrobce luxusních vozů má o spolupráci poměrně velký zájem, ale bavorské vedení prozatím toto spojení odmítalo.

Ať tak či onak, díky spolupráci BMW a PSA přišla na trh dvojice velmi povedených agregátů.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 48 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků