Paroubek chce pozastavit účinnost nového silničního zákona

Paroubek chce pozastavit účinnost nového silničního zákona

Teprve druhý den jezdí čeští řidiči podle pravidel definovaných novým zákonem o provozu na pozemních komunikacích a vše nasvědčuje tomu, že v současné podobě nepřežije v platnosti ani jediný týden. Premiér Jiří Paroubek dnes v pořadu Otázky Václava Moravce uvedl, že zákon je "dosti drastický" a jeho přijetí považuje za chybu. Jako řešení vidí jeho brzkou novelizaci, do níž by byla účinnost současné verze pozastavena a na spáchané přestupky vyhlášena jakási amnestie. "Je tam určitá možnost abolice, milosti, kterou by mohla poskytnout vláda, tedy jakési amnestie na přestupky," řekl dnes Jiří Paroubek v České televizi.

Je smutné, že to byla právě Paroubkova vláda, která zákon připravila a největší měrou se zasadila o jeho přijetí. Na dlouhodobou kritiku z řad odborné veřejnosti přitom nereflektovala a ignorovala hlasy o nesmyslně tvrdých trestech, prakticky nulové toleranci a nerozlišování opravdu nebezpečného jednání od nepříliš podstatných porušení zákona. Vinu dnes premiér Paroubek svaluje na KDU-ČSL, zákon byl podle něj připraven na základě starého a chybného lidoveckého třikrát a dost.

Přesto buďme rádi za sebereflexi ČSSD, zákon je ve své současné podobě zbytečný strašákem, který svými tresty staví přestupky na silnicích na roveň společensky mnohem nebezpečnějšího jednání. Od včerejška platí jsou v ČR rozdáváný jedny z relativně a mnohdy i absolutně nejvyšších finančních postihů v celé Evropě, které jsou navíc doprovázeny okamžitými zákazy činnosti a bodovým systémem.

O podporu ve sněmovně se Jiří Paroubek zřejmě nemusí bát, o zrušení zákona se již dlouhodobě zasazuje ODS, se kterou ČSSD prosadí libovolnou změnu.

bazar

Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Hyundai ix20 1,6
Rok výroby: 2011
Stav: 67 361 km
Cena: 216 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2005
Stav: 349 860 km
Cena: 73 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2006
Stav: 267 318 km
Cena: 90 000 Kč
Skoda Superb 2
Rok výroby: 2010
Stav: 159 691 km
Cena: 295 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

dnes | Jiří Švamberk | 1 příspěvek
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků