Parkování v klidu a za hubičku

Problémy se zaparkováním vozidla nemají jenom ženy nebo začátečníci, ale leckdy i zkušení a ostřílení automobilisté. U někoho jde opravdu jen o pozornost, pro někoho to může být letitá noční můra. Přitom pomoc je tak jednoduchá a nesáhnete ani hluboko do peněženky.

Parkovací senzor PS-004 od společnosti Jablotron je sada usnadňující parkování tím, že informuje řidiče o přítomnosti překážky za vozidlem. Zařízení pracuje na principu odrazu ultrazvukových vln od pevných předmětů. Sada PS-004 obsahuje čtyři ultrazvukové senzory určené k instalaci do plastového nárazníku vozu, vyhodnocovací jednotku, která se instaluje do vnitřního prostoru automobilu a segmentový displej, který číselnou hodnotou a proměnlivým akustickým signálem informuje o přítomnosti problému za vozidlem. Ten lze umístit jak do zadní části kabiny, tak třeba na přístrojovou desku nebo za zpětné zrcátko.

K aktivaci senzoru couvání dojde zařazením zpětného chodu a zapnutého klíčku, což je potvrzeno krátkým zvukovým signálem. Se změnou vzdálenosti se mění hodnota na displeji a frekvence pípání. Minimální zobrazovaná vzdálenost je 0,4 m od možného místa neštěstí. Pokud je překážka blíže, je již zobrazována hodnota 0,0 a pískání je stálé. Maximální zobrazovaná vzdálenost překážky je jeden a půl metru.

Výrobce parkovacího detektoru v žádném případě nedoporučuje provádět instalaci „na koleně“, ale využít služeb montážních firem. Koncová cena od Jablotronu je 1 997 korun s daní.

Více na www.jablotron.cz

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků