Parkování v klidu a za hubičku

Problémy se zaparkováním vozidla nemají jenom ženy nebo začátečníci, ale leckdy i zkušení a ostřílení automobilisté. U někoho jde opravdu jen o pozornost, pro někoho to může být letitá noční můra. Přitom pomoc je tak jednoduchá a nesáhnete ani hluboko do peněženky.

Parkovací senzor PS-004 od společnosti Jablotron je sada usnadňující parkování tím, že informuje řidiče o přítomnosti překážky za vozidlem. Zařízení pracuje na principu odrazu ultrazvukových vln od pevných předmětů. Sada PS-004 obsahuje čtyři ultrazvukové senzory určené k instalaci do plastového nárazníku vozu, vyhodnocovací jednotku, která se instaluje do vnitřního prostoru automobilu a segmentový displej, který číselnou hodnotou a proměnlivým akustickým signálem informuje o přítomnosti problému za vozidlem. Ten lze umístit jak do zadní části kabiny, tak třeba na přístrojovou desku nebo za zpětné zrcátko.

K aktivaci senzoru couvání dojde zařazením zpětného chodu a zapnutého klíčku, což je potvrzeno krátkým zvukovým signálem. Se změnou vzdálenosti se mění hodnota na displeji a frekvence pípání. Minimální zobrazovaná vzdálenost je 0,4 m od možného místa neštěstí. Pokud je překážka blíže, je již zobrazována hodnota 0,0 a pískání je stálé. Maximální zobrazovaná vzdálenost překážky je jeden a půl metru.

Výrobce parkovacího detektoru v žádném případě nedoporučuje provádět instalaci „na koleně“, ale využít služeb montážních firem. Koncová cena od Jablotronu je 1 997 korun s daní.

Více na www.jablotron.cz

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků