Parkování v klidu a za hubičku

Problémy se zaparkováním vozidla nemají jenom ženy nebo začátečníci, ale leckdy i zkušení a ostřílení automobilisté. U někoho jde opravdu jen o pozornost, pro někoho to může být letitá noční můra. Přitom pomoc je tak jednoduchá a nesáhnete ani hluboko do peněženky.

Parkovací senzor PS-004 od společnosti Jablotron je sada usnadňující parkování tím, že informuje řidiče o přítomnosti překážky za vozidlem. Zařízení pracuje na principu odrazu ultrazvukových vln od pevných předmětů. Sada PS-004 obsahuje čtyři ultrazvukové senzory určené k instalaci do plastového nárazníku vozu, vyhodnocovací jednotku, která se instaluje do vnitřního prostoru automobilu a segmentový displej, který číselnou hodnotou a proměnlivým akustickým signálem informuje o přítomnosti problému za vozidlem. Ten lze umístit jak do zadní části kabiny, tak třeba na přístrojovou desku nebo za zpětné zrcátko.

K aktivaci senzoru couvání dojde zařazením zpětného chodu a zapnutého klíčku, což je potvrzeno krátkým zvukovým signálem. Se změnou vzdálenosti se mění hodnota na displeji a frekvence pípání. Minimální zobrazovaná vzdálenost je 0,4 m od možného místa neštěstí. Pokud je překážka blíže, je již zobrazována hodnota 0,0 a pískání je stálé. Maximální zobrazovaná vzdálenost překážky je jeden a půl metru.

Výrobce parkovacího detektoru v žádném případě nedoporučuje provádět instalaci „na koleně“, ale využít služeb montážních firem. Koncová cena od Jablotronu je 1 997 korun s daní.

Více na www.jablotron.cz

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků