Papež znova dokázal, že má dobrý vkus. Bude jezdit upravenou Dacií Duster

Do plejády vozidel speciálně upravených pro potřeby Papeže nyní patří i dostupné SUV od Dacie.

Papež František opět ukazuje oblibu v obyčejných a levných autech. Poté, co takzvaný Papamobil na základě Mercedesu ML vyměnil za upravený Hyundai Santa Fe, se v garáži hlavy katolické církve objevuje další novinka. Stejnou službu bude totiž nyní provádět Dacia Duster.

Nové Dacie Sandero se máme dočkat příští rok. Mluví se o příchodu hybridní varianty

Nové Dacie Sandero se máme dočkat příští rok. Mluví se o příchodu hybridní varianty

Vozidlo bylo předáno Svatému Otci v jeho rezidenci ve Vatikánu panem Christophem Dridim, generálním ředitelem Renault Groupe a ředitelem Automobile Dacia SA v Rumunsku a panem Xavierem Martinetem, ředitelem Renault Groupe Itálie.

Nový Papamobil je klasicky v bílé barvě, zatímco interiér má béžové prvky. Stejně jako u zmíněného Huyndaie se nejedná o nijak pancéřované vozidlo. Auto má velkou panoramatickou střechu a typickou konstrukci na střeše, aby mohl Papež za jízdy mávat na své příznivce.

Dacia Duster na LPG je zpátky v Česku. Plyn nově spaluje litrový tříválec

Dacia Duster na LPG je zpátky v Česku. Plyn nově spaluje litrový tříválec

Interiér je stále pětimístný, i když Renault uvádí, že zadní sedadlo Papeže bylo určitým způsobem upraveno. Snížena byla také světlá výška o 30 mm pro pohodlnější nástup do vozu. Duster byl upraven ve speciálním oddělení prototypů ve spolupráci s pracovní skupinou Speciálních přestaveb Dacie v Rumunsku, spolu se specialistou na karoserie společností Romturingia.

Další informace o Dusteru tisková zpráva neuvádí, ale technicky by mělo SUV spoléhat na pohon všech kol, takže má pod kapotou jednu z výkonnějších benzinových či naftových motorizací.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

včera | Petr Schnagl | 15 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 144 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 82 příspěvků