Papež znova dokázal, že má dobrý vkus. Bude jezdit upravenou Dacií Duster

Do plejády vozidel speciálně upravených pro potřeby Papeže nyní patří i dostupné SUV od Dacie.

Papež František opět ukazuje oblibu v obyčejných a levných autech. Poté, co takzvaný Papamobil na základě Mercedesu ML vyměnil za upravený Hyundai Santa Fe, se v garáži hlavy katolické církve objevuje další novinka. Stejnou službu bude totiž nyní provádět Dacia Duster.

Nové Dacie Sandero se máme dočkat příští rok. Mluví se o příchodu hybridní varianty

Nové Dacie Sandero se máme dočkat příští rok. Mluví se o příchodu hybridní varianty

Vozidlo bylo předáno Svatému Otci v jeho rezidenci ve Vatikánu panem Christophem Dridim, generálním ředitelem Renault Groupe a ředitelem Automobile Dacia SA v Rumunsku a panem Xavierem Martinetem, ředitelem Renault Groupe Itálie.

Nový Papamobil je klasicky v bílé barvě, zatímco interiér má béžové prvky. Stejně jako u zmíněného Huyndaie se nejedná o nijak pancéřované vozidlo. Auto má velkou panoramatickou střechu a typickou konstrukci na střeše, aby mohl Papež za jízdy mávat na své příznivce.

Dacia Duster na LPG je zpátky v Česku. Plyn nově spaluje litrový tříválec

Dacia Duster na LPG je zpátky v Česku. Plyn nově spaluje litrový tříválec

Interiér je stále pětimístný, i když Renault uvádí, že zadní sedadlo Papeže bylo určitým způsobem upraveno. Snížena byla také světlá výška o 30 mm pro pohodlnější nástup do vozu. Duster byl upraven ve speciálním oddělení prototypů ve spolupráci s pracovní skupinou Speciálních přestaveb Dacie v Rumunsku, spolu se specialistou na karoserie společností Romturingia.

Další informace o Dusteru tisková zpráva neuvádí, ale technicky by mělo SUV spoléhat na pohon všech kol, takže má pod kapotou jednu z výkonnějších benzinových či naftových motorizací.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 86 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků