Papež přesedlá na elektřinu. Nový papamobil mu postaví Fisker

Svatý otec půjde světu příkladem. Dopravovat se bude bez emisí a hluku, nový vůz obdrží v příštím roce.

Zakladatel americké automobilky Henrik Fisker se nedávno setkal nejvyšším pontifikem, papežem Františkem. Při této příležitosti mu ukázal návrhy nového papamobilu, který by měl vzniknout na základech elektrického SUV Ocean. Nyní je již tento plán oficiální, zástupce Kristův vůz skutečně dostane.

I papež už jezdí na vodík. František dostal od Japonců další speciální papamobil

I papež už jezdí na vodík. František dostal od Japonců další speciální papamobil

Papež František je známý svým kladným vztahem k ochraně životního prostředí, nový papamobil tedy bude vyroben z ekologických materiálů. Například koberečky mají být z recyklovaných plastových lahví, vylovených z moře. Od sériového provedení se vůz samozřejmě bude lišit zejména prosklenou kupolí, z níž bude moci Svatý otec pohodlně žehnat.

Papež znova dokázal, že má dobrý vkus. Bude jezdit upravenou Dacií Duster

Papež znova dokázal, že má dobrý vkus. Bude jezdit upravenou Dacií Duster

Výroba SUV Ocean se má rozběhnout koncem příštího roku. Vůz si údajně zarezervovalo přes 16.000 zákazníků. Se svou baterií o kapacitě 80 kWh ujede téměř 500 kilometrů. Výkon prozatím není znám, ale jistě bude nemalý. Ocean totiž zrychlí na 96 km/h za 2,9 sekundy, i když zrovna to zřejmě jeho Svatost zkoušet nebude.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Dlouhodobý test Toyota Yaris 1.5 Hybrid: Zajetá! Super spotřeba je standard (1. díl)

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

S titulem evropské Auto roku 2021 (COTY) přichází velká zodpovědnost. A k tomu všemu nové Toyotě Yaris přibyl další úkol: sloužit po dobu šesti měsíců v naší redakci. Nyní přišel čas na první report.

včera | Jan Mička | 36 příspěvků
TEST Honda CR-V e:HEV 2.0 i-MMD AWD Sport Line: Šetříme, teď už implicitně

Honda CR-V e:HEV 2.0 i-MMD AWD

V této chvíli už Cé-Er-Véčko ve vlastní konfiguraci koupíte jenom jako hybrid. Absence možnosti výběru starosvětského pohonného ústrojí sice zamrzí, ale budoucím majitelům to díky dobrému fungování zřejmě vadit nebude.

18.  6.  2021 | Richard Herbich | 9 příspěvků
TEST Renault Arkana TCe 140 EDC: Velká show na skromných základech

Renault Arkana TCe 140 EDC

Stále se nemůžete rozhodnout mezi Meganem Grandtour a GrandCoupé? Řešení má automobilka ve formě SUV s tvary kupé. Prostorem nešetří, ale co vaše peněženka?

15.  6.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků