Palumbo M80: další hybridní supersport

Již v brzké době se toto exoticky pojmenované sportovní auto přidá k postupně se rozrůstající rodině hybridních supersportů. Jaký bude?
Palumbo M80: další hybridní supersport

Palumbo je zatím jen ve stádiu designu a představ konstruktérů, ale už nyní víme, že se bude jednat o dvojmístné auto se sportovním potenciálem, jehož konstrukci bude vládnout hliník a slitiny tohoto kovu. Cílem je, aby byla výsledná hmotnost co nejnižší a tvůrci počítají s konečnou hmotností do jedné tuny.

Vývojáři navíc již potvrdili, že výkon M80ky bude okolo 350 koní a to při náhoně na pření kola a s použitím převodovky typu CVT. O pohon se bude starat výhradně elektromotor, který bude odvozen od toho, který lze najít v Lexusu GS450h. Díky výkonné pohonné jednotce a velmi lehké konstrukci zvládne tento vůz sprint na stovku za 4 sekundy.

Hlavním projektantem tohoto vozu je Joe Palumbo, který se netají tím, že svým vozem chce konkurovat tradičním sporťákům jako je Ferrari, nebo Porsche. Hlavní výhodou jeho vozu má být nezávislost na čerpacích stanicích a ekologičnost.

Na druhou stranu je otázkou, kolik akumulátory při tomto výkonu vydržía zda nebude - s trochou nadsázky - ve finále lepší zajet jednou za den na benzínovou stanici na deset minut, než stát dva dny u transformátoru a pak si deset minut zajezdit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Palumbo M80: další hybridní supersport

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků