Palumbo M80: další hybridní supersport

Již v brzké době se toto exoticky pojmenované sportovní auto přidá k postupně se rozrůstající rodině hybridních supersportů. Jaký bude?
Palumbo M80: další hybridní supersport

Palumbo je zatím jen ve stádiu designu a představ konstruktérů, ale už nyní víme, že se bude jednat o dvojmístné auto se sportovním potenciálem, jehož konstrukci bude vládnout hliník a slitiny tohoto kovu. Cílem je, aby byla výsledná hmotnost co nejnižší a tvůrci počítají s konečnou hmotností do jedné tuny.

Vývojáři navíc již potvrdili, že výkon M80ky bude okolo 350 koní a to při náhoně na pření kola a s použitím převodovky typu CVT. O pohon se bude starat výhradně elektromotor, který bude odvozen od toho, který lze najít v Lexusu GS450h. Díky výkonné pohonné jednotce a velmi lehké konstrukci zvládne tento vůz sprint na stovku za 4 sekundy.

Hlavním projektantem tohoto vozu je Joe Palumbo, který se netají tím, že svým vozem chce konkurovat tradičním sporťákům jako je Ferrari, nebo Porsche. Hlavní výhodou jeho vozu má být nezávislost na čerpacích stanicích a ekologičnost.

Na druhou stranu je otázkou, kolik akumulátory při tomto výkonu vydržía zda nebude - s trochou nadsázky - ve finále lepší zajet jednou za den na benzínovou stanici na deset minut, než stát dva dny u transformátoru a pak si deset minut zajezdit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Palumbo M80: další hybridní supersport

 

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků