Palumbo M80: další hybridní supersport

Již v brzké době se toto exoticky pojmenované sportovní auto přidá k postupně se rozrůstající rodině hybridních supersportů. Jaký bude?
Palumbo M80: další hybridní supersport

Palumbo je zatím jen ve stádiu designu a představ konstruktérů, ale už nyní víme, že se bude jednat o dvojmístné auto se sportovním potenciálem, jehož konstrukci bude vládnout hliník a slitiny tohoto kovu. Cílem je, aby byla výsledná hmotnost co nejnižší a tvůrci počítají s konečnou hmotností do jedné tuny.

Vývojáři navíc již potvrdili, že výkon M80ky bude okolo 350 koní a to při náhoně na pření kola a s použitím převodovky typu CVT. O pohon se bude starat výhradně elektromotor, který bude odvozen od toho, který lze najít v Lexusu GS450h. Díky výkonné pohonné jednotce a velmi lehké konstrukci zvládne tento vůz sprint na stovku za 4 sekundy.

Hlavním projektantem tohoto vozu je Joe Palumbo, který se netají tím, že svým vozem chce konkurovat tradičním sporťákům jako je Ferrari, nebo Porsche. Hlavní výhodou jeho vozu má být nezávislost na čerpacích stanicích a ekologičnost.

Na druhou stranu je otázkou, kolik akumulátory při tomto výkonu vydržía zda nebude - s trochou nadsázky - ve finále lepší zajet jednou za den na benzínovou stanici na deset minut, než stát dva dny u transformátoru a pak si deset minut zajezdit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Palumbo M80: další hybridní supersport

 

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků