Pagani Zonda R, nový král supersportů za dva roky

V únoru jsme vám přinesli první informace o speciální edici vozu Pagani Zonda R. Vůz, který je obecně považován za jeden z nejdokonalejších opravdových supersportů, se totiž dočká ještě ostřejšího provedení ve stylu Ferrari FXX.

Tip: Představení Ferrari FXX naleznete zde.

Za dva roky se na trhu objeví Pagani Zonda R, který ze současného dvanáctiválce o objemu 7,3 l vydoluje úctyhodný výkon 750 koní, což je o rovnou stovku více, než kolik nabízí současný Roadster a o 148 koní více, než kolik nabízí uzavřená verze.

Díky maximálnímu odlehčení vozu, kdy bude odebráno vše pro jízdu nepotřebné, a použití ještě většího množství ultralehkých materiálu by měla dokonce poklesnout hmotnost ze současných zhruba 1 250 kg na 1 180 kg.

Stovku by měl tento vůz pokořit zhruba za 3,2 s (nyní 3,6 s) a maximální rychlost by měla výrazně přesáhnou 350 km/h.

Tip2: Představení Pagani Zondy naleznete zde.

Mimo samotné vyladění na hranici použitelnosti, bude upraven i vůz jako takový. Zondě R bude zvětšen rozvor a celý vůz mírně vyzroste. Za tímto ovšem hledejte čistě funkční záležitost., jak také jinak. Pro vysoké rychlosti a ještě větší okruhové využití je třeba řádně odladit aerodynamiku.

Vůz, který bude obdobou Ferrari FXX, bude mít tu výhodu, že bude homologován i do běžného provozu, ovšem při ceně okolo 1 mil. eur nemusíte mít obavu, že se z něj stane masovka.

Klepněte pro větší obrázek 
Pagani Zonda R - možná podoba?
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků