Pagani Zonda R, nový král supersportů za dva roky

V únoru jsme vám přinesli první informace o speciální edici vozu Pagani Zonda R. Vůz, který je obecně považován za jeden z nejdokonalejších opravdových supersportů, se totiž dočká ještě ostřejšího provedení ve stylu Ferrari FXX.

Tip: Představení Ferrari FXX naleznete zde.

Za dva roky se na trhu objeví Pagani Zonda R, který ze současného dvanáctiválce o objemu 7,3 l vydoluje úctyhodný výkon 750 koní, což je o rovnou stovku více, než kolik nabízí současný Roadster a o 148 koní více, než kolik nabízí uzavřená verze.

Díky maximálnímu odlehčení vozu, kdy bude odebráno vše pro jízdu nepotřebné, a použití ještě většího množství ultralehkých materiálu by měla dokonce poklesnout hmotnost ze současných zhruba 1 250 kg na 1 180 kg.

Stovku by měl tento vůz pokořit zhruba za 3,2 s (nyní 3,6 s) a maximální rychlost by měla výrazně přesáhnou 350 km/h.

Tip2: Představení Pagani Zondy naleznete zde.

Mimo samotné vyladění na hranici použitelnosti, bude upraven i vůz jako takový. Zondě R bude zvětšen rozvor a celý vůz mírně vyzroste. Za tímto ovšem hledejte čistě funkční záležitost., jak také jinak. Pro vysoké rychlosti a ještě větší okruhové využití je třeba řádně odladit aerodynamiku.

Vůz, který bude obdobou Ferrari FXX, bude mít tu výhodu, že bude homologován i do běžného provozu, ovšem při ceně okolo 1 mil. eur nemusíte mít obavu, že se z něj stane masovka.

Klepněte pro větší obrázek 
Pagani Zonda R - možná podoba?
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 9 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků