Pagani Zonda R, nový král supersportů za dva roky

V únoru jsme vám přinesli první informace o speciální edici vozu Pagani Zonda R. Vůz, který je obecně považován za jeden z nejdokonalejších opravdových supersportů, se totiž dočká ještě ostřejšího provedení ve stylu Ferrari FXX.

Tip: Představení Ferrari FXX naleznete zde.

Za dva roky se na trhu objeví Pagani Zonda R, který ze současného dvanáctiválce o objemu 7,3 l vydoluje úctyhodný výkon 750 koní, což je o rovnou stovku více, než kolik nabízí současný Roadster a o 148 koní více, než kolik nabízí uzavřená verze.

Díky maximálnímu odlehčení vozu, kdy bude odebráno vše pro jízdu nepotřebné, a použití ještě většího množství ultralehkých materiálu by měla dokonce poklesnout hmotnost ze současných zhruba 1 250 kg na 1 180 kg.

Stovku by měl tento vůz pokořit zhruba za 3,2 s (nyní 3,6 s) a maximální rychlost by měla výrazně přesáhnou 350 km/h.

Tip2: Představení Pagani Zondy naleznete zde.

Mimo samotné vyladění na hranici použitelnosti, bude upraven i vůz jako takový. Zondě R bude zvětšen rozvor a celý vůz mírně vyzroste. Za tímto ovšem hledejte čistě funkční záležitost., jak také jinak. Pro vysoké rychlosti a ještě větší okruhové využití je třeba řádně odladit aerodynamiku.

Vůz, který bude obdobou Ferrari FXX, bude mít tu výhodu, že bude homologován i do běžného provozu, ovšem při ceně okolo 1 mil. eur nemusíte mít obavu, že se z něj stane masovka.

Klepněte pro větší obrázek 
Pagani Zonda R - možná podoba?
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 15 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků