Pagani Zonda R: nový dravec bude zanedlouho realitou

Pagani Zonda nepochybně patří mezi vozy s velmi dramatickým a odvážným stylingem. To ovšem neznamená, že už není co vylepšit a tím pádem ještě víc podtrhnout jeho dravost.

Pagani Zonda R bude mít pod kapotou ukrytý motor s výkonem 750 koní. Nový model mírně nabere na šířce, ale zároveň ubere na hmotnosti díky odlehčené karbonové karoserii.Vzhledově se sice Zonda R může trochu podobat současnému modelu C12, výrobce ovšem slíbil, že tenhle vůz bude něco úplně nového a s C12 bude sdílet sotva 10 % častí. Celkově se vyprodukuje jenom 10 kusů tohoto okruhového speciálu, a tak o jeho exklusivitu není třeba mít obavy.

Nová, dravá a především odlehčená Zonda R by si svou premiéru měla odbít na autosalonu v Ženevě příští rok.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pagani Zonda R

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků