Pagani Zonda R: nová budoucnost sportovních vozů

Výrobce jednoho z nejlepších supersportovních vozů současnosti, Horacio Pagani, oznámil, že automobilka již pracuje na vývoji nového modelu. Ten bude odvozen od současné Zondy F a měl by nést označení Zonda R.

Tip: Představní Pagani Zonda F a Roadster F naleznete zde.

Hlavní rozdíl proti současné verzi bude kompletní přepracování, které bude bližší okruhovým speciálům jako je Ferrari Enzo nebo Maserati MC12.

I když současná Zonda F patří k nejrychlejším vozům, půjde verze R ještě dále. Vyšší výkon, nižší hmotnost a zcela přepracované šasi a podvozek má spolu s minimem výbavy zaručit jízdní výkony blízké speciálům třídy GT.

A jaká bude cena? Současná Zonda Roadster F C12S stojí zhruba 670 tis. dolarů (přibližně 15 mil. Kč). Zmíněný konkurent v podobně Maserati MC12 stál v přepočtu těsně nad 20 mil. Kč a Zonda R by měla překonat i tuto cifru.

Pokud si chcete v blízké budoucnosti dopřát unikátní výkon, nezbývá než začit šetřit.

Klepněte pro větší obrázek
Skica Pagani Zonda R
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků