Pagani Zonda R: nová budoucnost sportovních vozů

Výrobce jednoho z nejlepších supersportovních vozů současnosti, Horacio Pagani, oznámil, že automobilka již pracuje na vývoji nového modelu. Ten bude odvozen od současné Zondy F a měl by nést označení Zonda R.

Tip: Představní Pagani Zonda F a Roadster F naleznete zde.

Hlavní rozdíl proti současné verzi bude kompletní přepracování, které bude bližší okruhovým speciálům jako je Ferrari Enzo nebo Maserati MC12.

I když současná Zonda F patří k nejrychlejším vozům, půjde verze R ještě dále. Vyšší výkon, nižší hmotnost a zcela přepracované šasi a podvozek má spolu s minimem výbavy zaručit jízdní výkony blízké speciálům třídy GT.

A jaká bude cena? Současná Zonda Roadster F C12S stojí zhruba 670 tis. dolarů (přibližně 15 mil. Kč). Zmíněný konkurent v podobně Maserati MC12 stál v přepočtu těsně nad 20 mil. Kč a Zonda R by měla překonat i tuto cifru.

Pokud si chcete v blízké budoucnosti dopřát unikátní výkon, nezbývá než začit šetřit.

Klepněte pro větší obrázek
Skica Pagani Zonda R
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků