Pagani Zonda R: nová budoucnost sportovních vozů

Výrobce jednoho z nejlepších supersportovních vozů současnosti, Horacio Pagani, oznámil, že automobilka již pracuje na vývoji nového modelu. Ten bude odvozen od současné Zondy F a měl by nést označení Zonda R.

Tip: Představní Pagani Zonda F a Roadster F naleznete zde.

Hlavní rozdíl proti současné verzi bude kompletní přepracování, které bude bližší okruhovým speciálům jako je Ferrari Enzo nebo Maserati MC12.

I když současná Zonda F patří k nejrychlejším vozům, půjde verze R ještě dále. Vyšší výkon, nižší hmotnost a zcela přepracované šasi a podvozek má spolu s minimem výbavy zaručit jízdní výkony blízké speciálům třídy GT.

A jaká bude cena? Současná Zonda Roadster F C12S stojí zhruba 670 tis. dolarů (přibližně 15 mil. Kč). Zmíněný konkurent v podobně Maserati MC12 stál v přepočtu těsně nad 20 mil. Kč a Zonda R by měla překonat i tuto cifru.

Pokud si chcete v blízké budoucnosti dopřát unikátní výkon, nezbývá než začit šetřit.

Klepněte pro větší obrázek
Skica Pagani Zonda R
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků