Pagani Zonda dostane výkonnější motor a facelift

Italský supersport, Pagani Zonda C12, o kterém jsme psali začátkem týdne, dostane dle Autocaru v Ženevě facelift. Nejvýznamnější novinkou bude zvýšený výkon 7.3litového dvanáctiválce AMG, který vzroste ze současných 555 k (408 kW) na cca 640 k (cca 470 kW). Současně s tím bude hmotnost vozu snížena o nějakých 50 kg, takže počet koní na tunu bude okolo 480; dnes má Zonda na tunu 444 k. Místo litých osmnáctek dostanou obě nápravy hned dvacetipalcové disky, výkonnější brzdy a lepší přítlak. V roce 2007 pak přijde zcela nový model C9.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pagani Zonda C12

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků