Pagani Zonda dostane možná osmiválec

Není mnoho tak exkluzivních, výkonných a jízdně dokonalých vozů, jako je Pagani Zonda. Vybroušené jízdní vlastnosti až na samý vrchol, k tomu špičkové výkony dvanáctiválců a exkluzivní cena. To vše v několika verzích, kterým bude zanedlouho kralovat speciální edice Zonda R.

Jenže již před pár měsíci se objevily první informace, že by se Zonda mohla objevit také v lehčí a levnější verzi, která by dokázala navýšit výrobu, prodeje a zisky. Postupně se objevilo více a vice nových informací, až z toho vznikla teze o Zondě s motorem V8.

Pagani Zonda V8 by si motor opět vypůjčila od Mercedesu a to opět po radikálních úpravách. Pod kapotou by se měla objevit vyladěná verze z modelu SLR, tedy přeplňovaný osmiválec s výkonem přes 460 kW (625 k) a točivý momentem přes 780 Nm. SLR s ním zvládá stovku za 3,8 s a Zonda by to měla zvládnout ještě o dvě desetiny rychleji.

Každopádně pro tuto verzi neexistuje žádné oficiální potvrzení, pouze spekulace a video, ve kterém hraje hlavní roli Zonda. Dle zvuku vozu lze totiž zjistit jakousi souvislost. Ten totiž příliš neodpovídá klasickému „zonda zvuku” a při konfrontaci se velmi blíží právě SLR. Navíc jsou zde i „očití svědci”.
 

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků