Pagani Zonda dostane možná osmiválec

Není mnoho tak exkluzivních, výkonných a jízdně dokonalých vozů, jako je Pagani Zonda. Vybroušené jízdní vlastnosti až na samý vrchol, k tomu špičkové výkony dvanáctiválců a exkluzivní cena. To vše v několika verzích, kterým bude zanedlouho kralovat speciální edice Zonda R.

Jenže již před pár měsíci se objevily první informace, že by se Zonda mohla objevit také v lehčí a levnější verzi, která by dokázala navýšit výrobu, prodeje a zisky. Postupně se objevilo více a vice nových informací, až z toho vznikla teze o Zondě s motorem V8.

Pagani Zonda V8 by si motor opět vypůjčila od Mercedesu a to opět po radikálních úpravách. Pod kapotou by se měla objevit vyladěná verze z modelu SLR, tedy přeplňovaný osmiválec s výkonem přes 460 kW (625 k) a točivý momentem přes 780 Nm. SLR s ním zvládá stovku za 3,8 s a Zonda by to měla zvládnout ještě o dvě desetiny rychleji.

Každopádně pro tuto verzi neexistuje žádné oficiální potvrzení, pouze spekulace a video, ve kterém hraje hlavní roli Zonda. Dle zvuku vozu lze totiž zjistit jakousi souvislost. Ten totiž příliš neodpovídá klasickému „zonda zvuku” a při konfrontaci se velmi blíží právě SLR. Navíc jsou zde i „očití svědci”.
 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků