Pagani Zonda dostane možná osmiválec

Není mnoho tak exkluzivních, výkonných a jízdně dokonalých vozů, jako je Pagani Zonda. Vybroušené jízdní vlastnosti až na samý vrchol, k tomu špičkové výkony dvanáctiválců a exkluzivní cena. To vše v několika verzích, kterým bude zanedlouho kralovat speciální edice Zonda R.

Jenže již před pár měsíci se objevily první informace, že by se Zonda mohla objevit také v lehčí a levnější verzi, která by dokázala navýšit výrobu, prodeje a zisky. Postupně se objevilo více a vice nových informací, až z toho vznikla teze o Zondě s motorem V8.

Pagani Zonda V8 by si motor opět vypůjčila od Mercedesu a to opět po radikálních úpravách. Pod kapotou by se měla objevit vyladěná verze z modelu SLR, tedy přeplňovaný osmiválec s výkonem přes 460 kW (625 k) a točivý momentem přes 780 Nm. SLR s ním zvládá stovku za 3,8 s a Zonda by to měla zvládnout ještě o dvě desetiny rychleji.

Každopádně pro tuto verzi neexistuje žádné oficiální potvrzení, pouze spekulace a video, ve kterém hraje hlavní roli Zonda. Dle zvuku vozu lze totiž zjistit jakousi souvislost. Ten totiž příliš neodpovídá klasickému „zonda zvuku” a při konfrontaci se velmi blíží právě SLR. Navíc jsou zde i „očití svědci”.
 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků