Pagani vyrobilo poslední Huayru Roadster. Exemplář č. 100 má speciální ploutev

Produkce Huayry Roadster je u konce. Řeči o ukončení výroby bychom ale Italům zas tak úplně nevěřili...

Čas letí opravdu rychle a ve světě malosériové výroby Pagani možná ještě rychleji. Vždyť supersportovní Huayra se nám představila dávno v roce 2011, kdežto její otevřenou verzi Roadster představila italská značka až po dlouhé době v roce 2017. A nyní po takřka čtyřech letech výroby dosahuje právě Huayra Roadster svého produkčního limitu.

Nový šéf BBC chce Jeremyho Clarksona zpět na svou loď. Ještě ale nepřišel správný čas

Nový šéf BBC chce Jeremyho Clarksona zpět na svou loď. Ještě ale nepřišel správný čas

Na krátkém videu tak Pagani představuje příběh majitele, jehož Roadster s výrobním číslem 100 slavnostně uzavírá výrobní sérii modelu. Není překvapením, že tento šťastlivec je dlouholetým fanouškem značky se vzpomínkami na starou Zondu C12 ze začátku tisíciletí a později Zondu Cinque, která měla vášeň pro Pagani rozjet naplno.

Standardní kupé variantu Huayry se majiteli nepodařilo v minulosti získat, takže s produkcí Roadsteru přišla nová šance. Schopnosti Pagani v oboru karbonových dílů ukazuje poslední exemplář svou karbonovou karoserií s odhalenými vlákny v temném provedení Mamba Black. Tmavému exteriéru nicméně kontrastuje žlutě čalouněný interiér, kde se ovšem odhaleným karbonem také nešetřilo.

Toto Porsche 911 Turbo S je zdarma. I tak ale musíte utratit přes 200 milionů

Toto Porsche 911 Turbo S je zdarma. I tak ale musíte utratit přes 200 milionů

Pro stý kus Roadsteru pak samotný Horacio Pagani připravil jednu specialitku. Mistr totiž navrhl karbonovou středovou ploutev na záď vozu, která má odkazovat na podobný prvek Zondy Tricolore.

Z ukončení produkce Roadsteru pak není třeba smutnit. Pagani už v případě Zondy několikrát dokázalo, že nemá problém opravdu movitým zájemcům postavit samostatnou kusovku dlouho po oficiálním záměru výrobu modelu ukončit.

TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nejčtenější testy roku 2020

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

19.  1.  2021 | Jan Mička | 158 příspěvků
TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 57 příspěvků