Pagani Roadster F: brutálních 650 koní v otevřeném voze

Pagani pripravuje pre milovníkov rýchlych strojov a slnka nad hlavou lahôdku v podobe modelu Roadster F. Označením “F” chce značka vzdať poctu bývalému pretekárovi F1, Juanovi Manuelovi Fangiovi. V zákulisí sa povráva, že pod kapotou nebude nič iné, len dvanásťvalcový motor od AMG, vyladený oproti “sériovej” verzii, na 650 divokých kobýl. Zonda F clubsport s rovnakým motor a výkonom 555 koní dosahuje stovku za 3,7 sekundy. Čo urobí s autom 95 koní naviac, si môžme len predstavovať. Roadster F sa oficiálne predstaví 25. februára vo Verone a o tri dni neskôr potom na Ženevskom autosalóne.

Pagani Roadster F se představí v Ženevě
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 27 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků