Pagani nechal nahlédnout do své garáže. Ukázal sbírku modelů i milovaný Jaguar

Ani zakladatel automobilky Pagani se v době pandemie koronaviru nenudí. Nyní nám ukázal pár pokladů ze své vlastní garáže.

S hashtagem #StayInYourGarage nám argentinský mistr Horacio Pagani radí, abychom v období pandemie raději zůstali ve své garáži. Taková garáž zakladatele automobilky vyrábějící supersporty ale samozřejmě není jen tak ledajaká. Především je tedy naplněna nejrůznějšími poklady, o kterých se může pouhým smrtelníkům jenom zdát.

Umění na kolech: Huayra Roadster BC má přes 800 koní a vznikne jich pouze 40

Umění na kolech: Huayra Roadster BC má přes 800 koní a vznikne jich pouze 40

Pagani nám toho ve svém videu neukazuje příliš, své soukromí ovšem aspoň částečně poodhaluje. Tak například konstruktérova posedlost Jaguarem E-Type je očividná, když se pustí do delšího vyprávění, ve kterém se vrací do dětství v rodné Argentině, kde jeho láska pro britský sporťák započala. A jakmile Pagani mohl, jeden exemplář z roku 1963 v červeném laku si pořídil.

Věděli jste však, že je Pagani také vášnivým sběratelem automobilových modelů? Ve své sbírce má více jak 120 kousků. Od starých závoďáků včetně Porsche 917, zjevného odkazu na mistrovu kariéru u Lamborghini s modely Miury či Countache, až po modernější exempláře jako třeba Bugatti Veyron.

Ferrari táhne do boje proti koronaviru. Vzpínajícího se koně najdete v respirátorech

Ferrari táhne do boje proti koronaviru. Vzpínajícího se koně najdete v respirátorech

Dále je v Paganiho garáži sbírka několika mopedů a pochopitelně jsou prostory vyzdobeny nejrůznějšími dekoracemi a obrazy s motoristickou tématikou. Opravdové místo, kde může pravý petrolhead na chvíli zapomenout na všechny starosti světa. Ke všemu Pagani dodává, aby lidé začali na sociální sítě sdílet i své klenoty z garáží, které v nich probouzí emoce. Podobně jako u něj, když na chvíli nastartuje svou Huayru Roadster BC

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 112 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků