Padne u Kolína světový rekord v rychlosti přemisťování zeminy?

Území, které pro výrobní závod TPCA (Toyota, Peugot, Citroen) v Kolíně od 2. května připravuje pro výstavbu továrny, se stane dějištěm unikátního experimentu.
Padne u Kolína světový rekord v rychlosti přemisťování zeminy?
V rámci tradičního testu nákladních vozidel „7 statečných“ se pokusí několik čtyřnápravových sklápěčů předních světových značek překonat rekord v rychlosti přemisťování vytěžené zeminy za 24 hodin.

Staveniště, obhospodařované sdružením firem vedených IPS Skanska a.s., poskytuje k tomuto účelu ideální podmínky. Rovná přehledná plocha a nedaleké úložiště vytěžené zeminy umožní prověřit vlastnosti těžkých nákladních vozů v přesně kontrolovaných podmínkách.

„Těžkým sklápěčům budeme nakládat zeminu ze souvislého valu, který můžeme přesně změřit a který je navíc výhodně umístěn na okraji staveniště“, říká Jíří Čálek, hlavní stavbyvedoucí a vedoucí střediska 18 divize Pozemní stavby Čechy IPS SKANSKA a.s.

Každý naložený vůz bude vážen na digitální váze za dozoru komisařů, delegovaných vydavatelem Guinessovy knihy rekordů. Cílem bude „odjezdit“ maximální počet tunokilometrů během 24 hodin.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků