Padne u Kolína světový rekord v rychlosti přemisťování zeminy?

Území, které pro výrobní závod TPCA (Toyota, Peugot, Citroen) v Kolíně od 2. května připravuje pro výstavbu továrny, se stane dějištěm unikátního experimentu.
Padne u Kolína světový rekord v rychlosti přemisťování zeminy?
V rámci tradičního testu nákladních vozidel „7 statečných“ se pokusí několik čtyřnápravových sklápěčů předních světových značek překonat rekord v rychlosti přemisťování vytěžené zeminy za 24 hodin.

Staveniště, obhospodařované sdružením firem vedených IPS Skanska a.s., poskytuje k tomuto účelu ideální podmínky. Rovná přehledná plocha a nedaleké úložiště vytěžené zeminy umožní prověřit vlastnosti těžkých nákladních vozů v přesně kontrolovaných podmínkách.

„Těžkým sklápěčům budeme nakládat zeminu ze souvislého valu, který můžeme přesně změřit a který je navíc výhodně umístěn na okraji staveniště“, říká Jíří Čálek, hlavní stavbyvedoucí a vedoucí střediska 18 divize Pozemní stavby Čechy IPS SKANSKA a.s.

Každý naložený vůz bude vážen na digitální váze za dozoru komisařů, delegovaných vydavatelem Guinessovy knihy rekordů. Cílem bude „odjezdit“ maximální počet tunokilometrů během 24 hodin.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků