Padne u Kolína světový rekord v rychlosti přemisťování zeminy?

Území, které pro výrobní závod TPCA (Toyota, Peugot, Citroen) v Kolíně od 2. května připravuje pro výstavbu továrny, se stane dějištěm unikátního experimentu.
Padne u Kolína světový rekord v rychlosti přemisťování zeminy?
V rámci tradičního testu nákladních vozidel „7 statečných“ se pokusí několik čtyřnápravových sklápěčů předních světových značek překonat rekord v rychlosti přemisťování vytěžené zeminy za 24 hodin.

Staveniště, obhospodařované sdružením firem vedených IPS Skanska a.s., poskytuje k tomuto účelu ideální podmínky. Rovná přehledná plocha a nedaleké úložiště vytěžené zeminy umožní prověřit vlastnosti těžkých nákladních vozů v přesně kontrolovaných podmínkách.

„Těžkým sklápěčům budeme nakládat zeminu ze souvislého valu, který můžeme přesně změřit a který je navíc výhodně umístěn na okraji staveniště“, říká Jíří Čálek, hlavní stavbyvedoucí a vedoucí střediska 18 divize Pozemní stavby Čechy IPS SKANSKA a.s.

Každý naložený vůz bude vážen na digitální váze za dozoru komisařů, delegovaných vydavatelem Guinessovy knihy rekordů. Cílem bude „odjezdit“ maximální počet tunokilometrů během 24 hodin.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků