Padne u Kolína světový rekord v rychlosti přemisťování zeminy?

Území, které pro výrobní závod TPCA (Toyota, Peugot, Citroen) v Kolíně od 2. května připravuje pro výstavbu továrny, se stane dějištěm unikátního experimentu.
Padne u Kolína světový rekord v rychlosti přemisťování zeminy?
V rámci tradičního testu nákladních vozidel „7 statečných“ se pokusí několik čtyřnápravových sklápěčů předních světových značek překonat rekord v rychlosti přemisťování vytěžené zeminy za 24 hodin.

Staveniště, obhospodařované sdružením firem vedených IPS Skanska a.s., poskytuje k tomuto účelu ideální podmínky. Rovná přehledná plocha a nedaleké úložiště vytěžené zeminy umožní prověřit vlastnosti těžkých nákladních vozů v přesně kontrolovaných podmínkách.

„Těžkým sklápěčům budeme nakládat zeminu ze souvislého valu, který můžeme přesně změřit a který je navíc výhodně umístěn na okraji staveniště“, říká Jíří Čálek, hlavní stavbyvedoucí a vedoucí střediska 18 divize Pozemní stavby Čechy IPS SKANSKA a.s.

Každý naložený vůz bude vážen na digitální váze za dozoru komisařů, delegovaných vydavatelem Guinessovy knihy rekordů. Cílem bude „odjezdit“ maximální počet tunokilometrů během 24 hodin.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků