Oznámení odcizení auta bude v Praze výrazně jednodušší

Pokud se vám stane na území Prahy nemilá událost v podobě odcizení automobilu, budete ušetřeni zbytečných byrokratických procedur. Policie totiž spustila na 16 odděleních pražské policie nový projekt. Ten spočívá v tom, že policie má k dispozici nové formuláře, které vyplní sám poškozený a nemusí tak čekat na policistu, který s ním sepíše protokol, což často znamenalo i několik hodin strávených na služebně. V případě krádeže vozu přiveze policie poškozenému formulář přímo na místo činu, ten ho pak vyplní a odevzdá zpět policistovi. Vyhne se tak nutnosti jet na služebnu, kde by s ním byl sepsán klasický protokol.

Pokud se tento projekt osvědčí, zavede ho Policie na všech 52 místních odděleních na území Prahy a poté bude postupně zaveden i v dalších městech a obcích České republiky.

S novou formou oznámení se mohou lidé setkat na služebnách: Bartolomějská, Krakovská, Můstek, Benediktská, Břevnov, Dejvice, Řepy, Letná, Nové Město, Vinohrady, Smíchov, Košíře, Žižkov, Karlín, Nusle, Strašnice.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků