Oznámení odcizení auta bude v Praze výrazně jednodušší

Pokud se vám stane na území Prahy nemilá událost v podobě odcizení automobilu, budete ušetřeni zbytečných byrokratických procedur. Policie totiž spustila na 16 odděleních pražské policie nový projekt. Ten spočívá v tom, že policie má k dispozici nové formuláře, které vyplní sám poškozený a nemusí tak čekat na policistu, který s ním sepíše protokol, což často znamenalo i několik hodin strávených na služebně. V případě krádeže vozu přiveze policie poškozenému formulář přímo na místo činu, ten ho pak vyplní a odevzdá zpět policistovi. Vyhne se tak nutnosti jet na služebnu, kde by s ním byl sepsán klasický protokol.

Pokud se tento projekt osvědčí, zavede ho Policie na všech 52 místních odděleních na území Prahy a poté bude postupně zaveden i v dalších městech a obcích České republiky.

S novou formou oznámení se mohou lidé setkat na služebnách: Bartolomějská, Krakovská, Můstek, Benediktská, Břevnov, Dejvice, Řepy, Letná, Nové Město, Vinohrady, Smíchov, Košíře, Žižkov, Karlín, Nusle, Strašnice.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků