Oznámení odcizení auta bude v Praze výrazně jednodušší

Pokud se vám stane na území Prahy nemilá událost v podobě odcizení automobilu, budete ušetřeni zbytečných byrokratických procedur. Policie totiž spustila na 16 odděleních pražské policie nový projekt. Ten spočívá v tom, že policie má k dispozici nové formuláře, které vyplní sám poškozený a nemusí tak čekat na policistu, který s ním sepíše protokol, což často znamenalo i několik hodin strávených na služebně. V případě krádeže vozu přiveze policie poškozenému formulář přímo na místo činu, ten ho pak vyplní a odevzdá zpět policistovi. Vyhne se tak nutnosti jet na služebnu, kde by s ním byl sepsán klasický protokol.

Pokud se tento projekt osvědčí, zavede ho Policie na všech 52 místních odděleních na území Prahy a poté bude postupně zaveden i v dalších městech a obcích České republiky.

S novou formou oznámení se mohou lidé setkat na služebnách: Bartolomějská, Krakovská, Můstek, Benediktská, Břevnov, Dejvice, Řepy, Letná, Nové Město, Vinohrady, Smíchov, Košíře, Žižkov, Karlín, Nusle, Strašnice.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků