Oživeno: Škoda Octavia RS 2.0 TDI už v červenci (doplněna cena)

loni jsme se krátce zmínili, že Škoda chystá Octavii RS také s motorem 2.0 TDI, který bude naladěn na výkon 125 kW (350 Nm). Na trh se tento model dostane letos v červenci, což je o něco později, než jsme předpokládali. Do výroby ale bude možné novinku zadávat již od 29. května.

Na stovku zrychlí vůz za cca 8,2 s (odhad dle srovnání s jinými modely koncernu) a spotřebuje cca 5,8-6 l nafty. Základní cena RS TDI bude činit 779 900 Kč. Novinkou bude také bílá barva Candy, kterou až dosud nebylo možné pro verzi RS objednat, stejně jako žlutá Sprint. (Za informace děkujeme čtenáři Marianovi z Českého Těšína).

Tip: Test Octavie RS s motorem 2.0 TFSI

 
Škoda Octavia RS
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků