Oživeno: Maserati dostane naftový motor, TDI od Volkswagenu

Italský výrobce luxusních a sportovních vozů Maserati oznámil, že hodlá přinést na trh zcela nový model, který se vymyká všem nynějším. Vedení automobilky si je vědomo zájmu o vozy kategorie SUV, a tak hodlá přinést na trh i zástupce tohoto segmentu. Ten by měl vycházet ze studie Kubang, který automobilka představila na autosalonu v Detroitu v roce 2003. Maserati se tak zařadí po boku Porsche, která také, jakožto sportovně-luxusní automobilka, přinesla na trhu luxusní a výkonné SUV.

Samotné SUV by však pro milovníky této automobilky nebylo až takovou ránou, ale vedení firmy oznámilo, že hodlá ve svém modelu představit i naftový motor, který by se mohl v budoucnu objevit i v dalších modelech. To si třeba Porsche zatím netrouflo a dieselovému motoru se i v SUV Cayenne vehementně brání. Maserati také hodlá v brzké době představit model, který by byl cenově dostupnější.

Dle nejnovějších informací jedná automobilka Maserati se zástupci koncernu VW o možnosti vybavit své vozy naftovými motory koncernu. Konkrétně se jedná o pětilitrový desetiválec TDI, který koncern používá u svých prestižních modelů jako je Touareg, Phaeton a další. Tento motor by se měl objevit poprvé u modelu Quattroporte. Tento motor by však prošel v rukou Italů menší proměnou a byly by použity jiné materiály pro snížení hmotnosti a také by se upravily některé prvky, aby motor vykazoval lepší sportovní charakter, který je u Maserati nutný.

Klepněte pro větší obrázek
Maserati Kubang
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

dnes | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků