Oživeno: Maserati dostane naftový motor, TDI od Volkswagenu

Italský výrobce luxusních a sportovních vozů Maserati oznámil, že hodlá přinést na trh zcela nový model, který se vymyká všem nynějším. Vedení automobilky si je vědomo zájmu o vozy kategorie SUV, a tak hodlá přinést na trh i zástupce tohoto segmentu. Ten by měl vycházet ze studie Kubang, který automobilka představila na autosalonu v Detroitu v roce 2003. Maserati se tak zařadí po boku Porsche, která také, jakožto sportovně-luxusní automobilka, přinesla na trhu luxusní a výkonné SUV.

Samotné SUV by však pro milovníky této automobilky nebylo až takovou ránou, ale vedení firmy oznámilo, že hodlá ve svém modelu představit i naftový motor, který by se mohl v budoucnu objevit i v dalších modelech. To si třeba Porsche zatím netrouflo a dieselovému motoru se i v SUV Cayenne vehementně brání. Maserati také hodlá v brzké době představit model, který by byl cenově dostupnější.

Dle nejnovějších informací jedná automobilka Maserati se zástupci koncernu VW o možnosti vybavit své vozy naftovými motory koncernu. Konkrétně se jedná o pětilitrový desetiválec TDI, který koncern používá u svých prestižních modelů jako je Touareg, Phaeton a další. Tento motor by se měl objevit poprvé u modelu Quattroporte. Tento motor by však prošel v rukou Italů menší proměnou a byly by použity jiné materiály pro snížení hmotnosti a také by se upravily některé prvky, aby motor vykazoval lepší sportovní charakter, který je u Maserati nutný.

Klepněte pro větší obrázek
Maserati Kubang
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků