Oživeno: Maserati dostane naftový motor, TDI od Volkswagenu

Italský výrobce luxusních a sportovních vozů Maserati oznámil, že hodlá přinést na trh zcela nový model, který se vymyká všem nynějším. Vedení automobilky si je vědomo zájmu o vozy kategorie SUV, a tak hodlá přinést na trh i zástupce tohoto segmentu. Ten by měl vycházet ze studie Kubang, který automobilka představila na autosalonu v Detroitu v roce 2003. Maserati se tak zařadí po boku Porsche, která také, jakožto sportovně-luxusní automobilka, přinesla na trhu luxusní a výkonné SUV.

Samotné SUV by však pro milovníky této automobilky nebylo až takovou ránou, ale vedení firmy oznámilo, že hodlá ve svém modelu představit i naftový motor, který by se mohl v budoucnu objevit i v dalších modelech. To si třeba Porsche zatím netrouflo a dieselovému motoru se i v SUV Cayenne vehementně brání. Maserati také hodlá v brzké době představit model, který by byl cenově dostupnější.

Dle nejnovějších informací jedná automobilka Maserati se zástupci koncernu VW o možnosti vybavit své vozy naftovými motory koncernu. Konkrétně se jedná o pětilitrový desetiválec TDI, který koncern používá u svých prestižních modelů jako je Touareg, Phaeton a další. Tento motor by se měl objevit poprvé u modelu Quattroporte. Tento motor by však prošel v rukou Italů menší proměnou a byly by použity jiné materiály pro snížení hmotnosti a také by se upravily některé prvky, aby motor vykazoval lepší sportovní charakter, který je u Maserati nutný.

Klepněte pro větší obrázek
Maserati Kubang
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků