Otevřená verze Maserati MC20 má datum premiéry! Kamufláž i střechu sundá už za dva týdny

Italský supersport a karoserie se stahovatelnou střechou jsou nerozlučná dvojka. Teď už se dočká i novinka od Maserati.

Vždy, když se představí nové italské sportovní auto, můžete si být jistí, že se jen pár měsíců poté ukáže také jeho otevřená varianta. To je tak jasné, jakože zítra vyjde Slunce. Když na nás tak Maserati vybalilo, že další model je za rohem, bylo takřka jasné, o co půjde. Dali si ale na čas, otevřená verze MC20 dorazí po roce a půl.

Nyní už totiž známe datum premiéry, novinka se oficiálně představí 25. května, tedy za dva týdny. Automobilka to naznačuje postem na sociální sítí Instagram, kde přidala tři fotografie vyfocené směrem vzhůru, do oblak. Ostatně i maskovaný testovací vůz měl na sobě polep zobrazující nebe s mraky.

Co můžeme od otevřené verze Maserati MC20 čekat? Přirozeně dvakrát přeplňovaný šestiválec Nettuno o objemu tří litrů s výkonem 463 kW (630 koní). Podle fotografií zatím nelze naznačit, jak přesně bude mít otevřená verze řešenou střechu. Na všech propagačních fotkách je totiž střecha zatím natažená. Nevadí, do sundání už opravdu není daleko.

Maserati

Automobilku Maserati založilo pět bratrů v roce 1914. Od začátku se soustředí na výrobu luxusních sportovních vozů.

Maserati od roku 1993 patřilo do skupiny Fiat. Ten část podílu odprodal Ferrari, ale po pár letech ho koupil zpět. Dnes Maserati patří do skupiny Stellantis.

Maserati Ghibli • Maserati Levante • Maserati Quattroporte • Maserati MC20

Diskuze (3) Další článek: Toyota Highlander přišla o dva válce, ale získala na výbavě. Pro Čechy zůstává beze změn

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,