Osvědčení pro Hyundai

Vozy Hyundai si na druhé straně Tichého oceánu připsaly dvojnásobné osvědčení, které ilustruje tradiční vysokou hodnotu značky a stále se zlepšující technologii a design
Osvědčení pro Hyundai
Vozy Hyundai si na druhé straně Tichého oceánu připsaly dvojnásobné osvědčení, které ilustruje tradiční vysokou hodnotu značky a stále se zlepšující technologii a design.

Zatímco byl v Austrálii Hyundai Accent vyhodnocen pojišťovací skupinou „National Roads and Motorist Association insurance group“ (NRMA) jako nejlepší vůz z hlediska nákladů na opravy vozu po „crash“ testech, mezitím se Grandeur XG, označovaný HMC za rivala značek Toyota a Honda, zalíbil „The Washington Post“ v USA.

Tato dvě ohodnocení jsou jasným potvrzením rozvoje závazku HMC vyvíjet pro motoristy ty nejlepší vozy.

NRMA testovala v Austrálii celkem 38 vozů v nejprodávanějším segmentu z hlediska snadnosti a nákladů na opravu po kolizi s pevnou bariérou při rychlosti 15 km/h. nebo po kolizi s jiným vozem při rychlosti 30 km/h. Accent se dostal na vrchol svými nízkými náklady ve výši 3.273 australských dolarů, tj. téměř o 500 australských dolarů méně, než činily náklady jeho nejbližších rivalů a o více než 2.000 australských dolarů méně než vozy takových značek jako Ford a Toyota.

Ve stejné době byl Grandeur XG 3,0 vyhodnocen deníkem „The Washington Post“ jako „vítěz“, který se svým designem a kvalitou vyrovná vozům Lexus a Infiniti. Deník sdělil, že v tomto rozhodnutí v žádném případě nesehrála roli otázka výhodnější ceny ve srovnání s dražšími konkurenty a uvedl: „To je koupě. Tečka.“

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků