Osvědčení pro Hyundai

Vozy Hyundai si na druhé straně Tichého oceánu připsaly dvojnásobné osvědčení, které ilustruje tradiční vysokou hodnotu značky a stále se zlepšující technologii a design
Osvědčení pro Hyundai
Vozy Hyundai si na druhé straně Tichého oceánu připsaly dvojnásobné osvědčení, které ilustruje tradiční vysokou hodnotu značky a stále se zlepšující technologii a design.

Zatímco byl v Austrálii Hyundai Accent vyhodnocen pojišťovací skupinou „National Roads and Motorist Association insurance group“ (NRMA) jako nejlepší vůz z hlediska nákladů na opravy vozu po „crash“ testech, mezitím se Grandeur XG, označovaný HMC za rivala značek Toyota a Honda, zalíbil „The Washington Post“ v USA.

Tato dvě ohodnocení jsou jasným potvrzením rozvoje závazku HMC vyvíjet pro motoristy ty nejlepší vozy.

NRMA testovala v Austrálii celkem 38 vozů v nejprodávanějším segmentu z hlediska snadnosti a nákladů na opravu po kolizi s pevnou bariérou při rychlosti 15 km/h. nebo po kolizi s jiným vozem při rychlosti 30 km/h. Accent se dostal na vrchol svými nízkými náklady ve výši 3.273 australských dolarů, tj. téměř o 500 australských dolarů méně, než činily náklady jeho nejbližších rivalů a o více než 2.000 australských dolarů méně než vozy takových značek jako Ford a Toyota.

Ve stejné době byl Grandeur XG 3,0 vyhodnocen deníkem „The Washington Post“ jako „vítěz“, který se svým designem a kvalitou vyrovná vozům Lexus a Infiniti. Deník sdělil, že v tomto rozhodnutí v žádném případě nesehrála roli otázka výhodnější ceny ve srovnání s dražšími konkurenty a uvedl: „To je koupě. Tečka.“

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků