Ostrý Nissan GT-R V-Spec: Nordschleife pod sedm a půl minuty

Nissan zažívá s modelem GT-R nemalé úspěchy, ale jak je známo, na dobrém základu se dobře staví. A tak není divu, že automobilka již připravuje ještě ostřejší verzi s názvem V-Spec, což je zkratka pro neskromně znějící Victory Specification.

Tip: Podrobné představení Nissanu GT-R si môžete přečíst zde.

Pod kapotou vozu bude stále ten samý dvakrát přeplňovaný šestiválec, ovšem s výkonem zvýšeným ze 480 na 550 koní. To bude docíleno zvýšením plnícího tlaku turbodmychadel a přeprogramováním řídící jednotky. Jenomže to není vše. V-Spec se budou moci chlubit také sníženou hmotností, a to o celých 150 kg – všechno nepotřebné půjde jednoduše pryč. Vozy dostanou také agresivnější optický bodykit, který bude propracován pro optimalizaci aerodynamického proudění.

Neoficiální zdroje říkají, že V-Spec má být schopen zajet legendární Nordschleife o 18 vteřin rychleji než standardní GT-R – to znamená výslední časy na hranici 7 minut 25 sekund, a to je čas skutečně famózní. Podle všeho ale nejde jen větší výkon a hmotnost, velkou roli zde bude hrát také posílená brzdová soustava a větší kola se širšími pneumatikami. No, máme se na co těšit…

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nissan GT-R

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků