Ostrý Nissan GT-R V-Spec: Nordschleife pod sedm a půl minuty

Nissan zažívá s modelem GT-R nemalé úspěchy, ale jak je známo, na dobrém základu se dobře staví. A tak není divu, že automobilka již připravuje ještě ostřejší verzi s názvem V-Spec, což je zkratka pro neskromně znějící Victory Specification.

Tip: Podrobné představení Nissanu GT-R si môžete přečíst zde.

Pod kapotou vozu bude stále ten samý dvakrát přeplňovaný šestiválec, ovšem s výkonem zvýšeným ze 480 na 550 koní. To bude docíleno zvýšením plnícího tlaku turbodmychadel a přeprogramováním řídící jednotky. Jenomže to není vše. V-Spec se budou moci chlubit také sníženou hmotností, a to o celých 150 kg – všechno nepotřebné půjde jednoduše pryč. Vozy dostanou také agresivnější optický bodykit, který bude propracován pro optimalizaci aerodynamického proudění.

Neoficiální zdroje říkají, že V-Spec má být schopen zajet legendární Nordschleife o 18 vteřin rychleji než standardní GT-R – to znamená výslední časy na hranici 7 minut 25 sekund, a to je čas skutečně famózní. Podle všeho ale nejde jen větší výkon a hmotnost, velkou roli zde bude hrát také posílená brzdová soustava a větší kola se širšími pneumatikami. No, máme se na co těšit…

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nissan GT-R

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků