Ostrý Nissan GT-R V-Spec: Nordschleife pod sedm a půl minuty

Nissan zažívá s modelem GT-R nemalé úspěchy, ale jak je známo, na dobrém základu se dobře staví. A tak není divu, že automobilka již připravuje ještě ostřejší verzi s názvem V-Spec, což je zkratka pro neskromně znějící Victory Specification.

Tip: Podrobné představení Nissanu GT-R si môžete přečíst zde.

Pod kapotou vozu bude stále ten samý dvakrát přeplňovaný šestiválec, ovšem s výkonem zvýšeným ze 480 na 550 koní. To bude docíleno zvýšením plnícího tlaku turbodmychadel a přeprogramováním řídící jednotky. Jenomže to není vše. V-Spec se budou moci chlubit také sníženou hmotností, a to o celých 150 kg – všechno nepotřebné půjde jednoduše pryč. Vozy dostanou také agresivnější optický bodykit, který bude propracován pro optimalizaci aerodynamického proudění.

Neoficiální zdroje říkají, že V-Spec má být schopen zajet legendární Nordschleife o 18 vteřin rychleji než standardní GT-R – to znamená výslední časy na hranici 7 minut 25 sekund, a to je čas skutečně famózní. Podle všeho ale nejde jen větší výkon a hmotnost, velkou roli zde bude hrát také posílená brzdová soustava a větší kola se širšími pneumatikami. No, máme se na co těšit…

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nissan GT-R

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků