Ostrý Hyundai Tucson N na povedených ilustracích. Možná nejsou daleko pravdě!

Další „enko“ je údajně ve vývoji. Povedené ilustrace teď ukazují, jak by takové ostré SUV od Hyundaie mohlo vypadat.

O plánech ostré verze Hyundaie Tucson jsme se dozvěděli ještě před nedávným uvedením nové generace populárního SUV. Korejský web Korean Car Blog dříve uvedl, že Tucsonu N bychom se měli dočkat do dvou let. Novinka by se samozřejmě postavila nad sportovně střiženou výbavu N Line, přirozeně s ještě agresivnějším vzezřením.

Nový Hyundai Tucson konečně oficiálně! Designová pecka sází hlavně na hybridy

Nový Hyundai Tucson konečně oficiálně! Designová pecka sází hlavně na hybridy

Od brazilského grafika KDesign AG tak nyní přichází ilustrace možné podoby ostrého SUV. Nutno říct, že přiostřený design s jinak tvarovaným nárazníkem i druhou řadu světlometů Tucsonu poměrně sluší. Ostatně i standardní verze nové generace nyní vypadá s ostrými hranami a širším postojem mnohem sportovněji.

Nejzajímavější spekulace nicméně přišly dříve od korejské publikace, podle které si má vzít Huyndai na mušku Volkswagen Tiguan R a jeho dvoulitrový čtyřválec o výkonu 320 koní (235 kW). U korejského SUV se nicméně mluví o nasazení přeplňovaného 2,5litrového čtyřválce, který by zajistil přes 340 koní (250 kW).

Ostrý Hyundai i20 N v prvním videu. Hot-hatch zní skvěle! V hledáčku má Polo GTI

Ostrý Hyundai i20 N v prvním videu. Hot-hatch zní skvěle! V hledáčku má Polo GTI

Uvidíme tedy, jak se automobilka s výkonným SUV popere a zda si údajný 2,5litr najde cestu i do Evropy. Na starém kontinentu nás ovšem čeká nejprve uvedení čekaného hot hatche i20 N a později crossoveru Kona N, který nejspíš využije techniku i30 N a postaví se proti T-Rocu R od VW. 

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

25.  10.  2020 | Jan Mička | 25 příspěvků
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
Minitest Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV Executive: Nákupní vozík v montérkách

Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV

Moderní interpretace nákupního vozíku je dostupná ve dvou různých variantách. Po základní se nyní podíváme na tu, která míří více na lifestyle.

18.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 92 příspěvků