Ostrý Hyundai i20 N si to rozdá s Fordem i Suzuki. Už známe první detaily

Hyundai i20 N dorazí do roka. Pod kapotou by se mohla objevit přeplňovaná šestnáctistovka z amerického Hyundaie.

O tom, že nás čeká ostrá varianta N nové generace malého hatchbacku Hyundai i20, jsme věděli již od jeho debutu. Rychlá verze vozu na sebe totiž nenápadně stihla upozornit během uvedení standardního modelu. Hyundai i20 N na sebe nenechá dlouho čekat. Představí se do konce tohoto roku a nedlouho poté by měl mířit k zákazníkům.

Minitest Hyundai i30 N Performance: Váš vstup do světa rychlých aut

Minitest Hyundai i30 N Performance: Váš vstup do světa rychlých aut

Jeho hlavním rivalem bude přirozeně Ford Fiesta ST. Jako další přirozený rival se pak jeví Suzuki Swift Sport. Za rok by mohla být situace s konkurencí podobná. Zatím totiž nejsou potvrzené informace o ostrém Renaultu Clio nebo Cupře Ibiza, a Škodovka se také nejspíš nerozhoupe, aby chystané Fabii „natočila dvanáctku“.

Testovací muly malého ostrého hatchbacku se momentálně prohánějí po Nürburgringu, kde najíždí testovací kilometry, stejně jako tomu bylo u i30 N. Vzhled vozu nám zatím prozrazen nebyl. Můžeme ale počítat s decentním zadním křídlem, velkými koly a agresivnějšími nárazníky. 

Češi volili Auto roku pro seniory. Vyhrál už nevyráběný Hyundai, uspěla i Škoda

Češi volili Auto roku pro seniory. Vyhrál už nevyráběný Hyundai, uspěla i Škoda

Podobu vozu se snažil předurčit designér X-Tomi a najdete ji v galerii. Uvnitř můžeme počítat se sportovními sedadly, sportovním volantem a kontrastně lakovanými doplňky. Zatím není potvrzené, co se objeví pod kapotou. Podle britského magazínu Auto Express se jako pravděpodobný kandidát jeví šestnáctistovka o výkonu 201 koní z vozu Hyundai Veloster N, který je dostupný například v Americe.

Galerie doplněna o standardní Hyundai i20 N.

Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 74 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků
TEST Audi S8 TFSI quattro (420 kW): Lepší sportovní limuzína tu ještě nebyla!

Audi S8 TFSI quattro 420 kW

Specifikace testovacích automobilů se často vejdou na jeden papír velikosti A4. K testovanému Audi S8 bylo takových papírů 26.

19.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků