Ostré Suzuki Swift až v polovině příštího roku

Ještě minimálně půl roku si zákazníci Suzuki budou muset nechat zajít chuť na ostrý Swift. Do té doby připravila automobilka Suzuki malou přípravu pro nedočkavé. Suzuki Sport, který si nyní odbývá výstavní premiéru v Tokiu, dostane pod kapotu hliníkový motor o objemu 1.6 litru, který dává výkon 91 kW (125 k). Swift Sport dostal také upravenou brzdnou soustavu s většími a kvalitnějšími kotouči. O lepší sportovní zážitek se postará také upravený a snížený podvozek a nový optický kit. V interiéru najdeme tradiční prvky sportovních verzí těchto aut: anatomické sedačky, hliníkové pedály, řadičku a dekory v interiéru z leštěného hliníku. Kdy, s jakou cenou a zda se vůbec tento Swift objeví i u nás, není známo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Foto: Autoweek

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 27 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků