Ostrá Toyota Yaris GR-4 na první fotce. Dostane hot-hatch pohon všech kol?

Práci na ostré verzi nové Toyoty Yaris už máme potvrzenou a teď automobilka vypouští první upoutávku společně s hrstkou informací.

Nedlouho po představení nové generace Toyoty Yaris nás vedení japonské značky ujistilo, že naštvanější a schopnější ostrou verzi máme zanedlouho očekávat také. Teď máme k dispozici první snímek maskovaného prototypu, který se veřejnosti představí už 17. listopadu u příležitosti Rallye Austrálie.

Nová Toyota Yaris oficiálně: Toto má být nový nejbezpečnější malý vůz světa

Nová Toyota Yaris oficiálně: Toto má být nový nejbezpečnější malý vůz světa

S těmito informacemi a označením hot hatche GR-4 přitom Toyota zažehla spekulace, že nový ostrý Yaris bude opravdu blízko svému rallyovému protějšku, který je chystán pro sezónu 2020 šampionátu WRC. S číslovkou 4 se tedy u ostrého hatchbacku mluví o potencionálním využití pohonu všech kol. Sama Toyota však zatím nic nepotvrzuje.

Spekulacím nicméně nahrává i starší prohlášení viceprezidenta Toyoty pro Evropu Matta Harrisona, který zmiňoval nutnost značky pozitivně odkazovat na počínání ve WRC. Hlavní manažer sportovní divize Gazoo Racing Shigeki Tomoyama zase uvedl, že novinka bude opravdovým homologačním silničním speciálem.

TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Vážně bychom se tedy mohli dočkat „WRCéčka na silnice“. Potvrzeno už navíc bylo, že těchto variant bude nutné vyrobit 25.000 kusů za rok, takže nepůjde o limitovanou edici jako v případě staršího Yarisu GRMN.

Více informací o pohonném ústrojí zatím nevíme. Na hybridní motorizaci by nicméně nemuselo ještě dojít, neboť přechod na elektrifikované pohony je v pravidlech WRC vyhlížen až pro rok 2022.

Galerie doplněna o standardní Toyotu Yaris.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 36 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků