Ostrá Toyota GR Corolla je zase blíže. Na nové upoutávce je vidět, zůstává ale ve stínu

Tímto tempem se nám prototyp snad už zanedlouho odhalí naplno.

Toyota pokračuje na vlně upoutávek pro ostrou GR Corollu. Po dříve zveřejněné fotce, na které se schovávaly indicie příchodu vrcholně ostrého hatchbacku, přichází další obdobný snímek – nyní však ukazující zamaskovaný prototyp více na očích. To však není jediný odkaz, který fotka skrývá.

Zatímco středobodem nové fotky je americká varianta Corolly ve sportovněji laděné výbavě XSE, ve stínu za kontejnery nalevo se ukazuje právě maskovaný prototyp ostré GR Corolly. Hot hatch nosí stejné maskovaní jako dříve menší GR Yaris a taky mu na bocích nechybí nápisy GR Four, odkazující na pohon všech kol.

To však není všechno, na červeném kontejneru výše lze zahlédnout nápis G16 GR Four, naznačující použití motoru G16E-GTS, tedy přeplňované tříválcové jednotky o objemu 1,6 litru z GR Yarisu, opět ve spojení se zmíněným pohonem všech kol.

Hodnoty výkonu jsou u ostré Corolly stále předmětem spekulací, dřívější japonské zdroje uváděly 300 koní (221 kW). Stačí připomenout, že v menším GR Yarisu produkuje stejný motor 192 kW (261 koní) a 360 N.m točivého momentu, spojený je výhradně s manuální šestistupňovou převodovkou.

Jelikož upoutávky na novou GR Corollu zveřejňuje americké zastoupení Toyoty, příchod na tamní trh je samozřejmý. Doma v Japonsku by značka fanoušky o tuto specialitu taky určitě nepřipravila. Nyní už zbývá jen potvrdit uvedení dalšího hot hatche do nabídky v Evropě.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (2) Další článek: Muž si za neoprávněnou COVIDodvou podporu koupil Lamborghini. Nyní jde sedět

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,