Ostrá Toyota Corolla dostane nafťák

Trvalo to poměrně dlouho, než japonské automobilky objevily kouzlo naftových motorů. Na japonském a americkém trhu totiž není nafta nijak populární, motory osobních aut zde jezdí téměř výhradně na benzín. Evropský trh má ale tendence opačné, proto se Japonci do motorů spalující černé palivo obuli velmi důrazně.

Další generace Toyoty Corolly, která přijde na trh v roce 2007, dostane v ostré verzi právě dieselový agregát. Průkopníkem na této frontě může být třeba naše Fabia RS, která pod kapotou místo obvyklého benzínu skrývá nafťák o výkonu 130 k. Ostrá Corolla bude nabízena se dvěma novými naftovými motory, které byly představeny v Avensisu. Mají objem 2.2 l a výkony 110 a 130 kW. Pokud nechcete čekat až do roku 2007, Corolla Verso tento motor dostane už příští rok. 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků