Ostrá Toyota Corolla dostane nafťák

Trvalo to poměrně dlouho, než japonské automobilky objevily kouzlo naftových motorů. Na japonském a americkém trhu totiž není nafta nijak populární, motory osobních aut zde jezdí téměř výhradně na benzín. Evropský trh má ale tendence opačné, proto se Japonci do motorů spalující černé palivo obuli velmi důrazně.

Další generace Toyoty Corolly, která přijde na trh v roce 2007, dostane v ostré verzi právě dieselový agregát. Průkopníkem na této frontě může být třeba naše Fabia RS, která pod kapotou místo obvyklého benzínu skrývá nafťák o výkonu 130 k. Ostrá Corolla bude nabízena se dvěma novými naftovými motory, které byly představeny v Avensisu. Mají objem 2.2 l a výkony 110 a 130 kW. Pokud nechcete čekat až do roku 2007, Corolla Verso tento motor dostane už příští rok. 

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků