Ostrá Tesla Model S je tady! Má 1100 koní, ujede 840 km a stojí jako Audi R8

Tesla slibuje akceleraci z 0 na 100 km/h pod 2,1 sekundy. Poprvé se také za volantem tohoto vozu podíváte přes hranici 300 km/h.

O ostré verzi Tesly Model S se mluví už opravdu dlouho. Automobilka s ní byla na okruhu Nürburgring již v loňském září, kde si mimochodem trhla ostudu, když musel být vůz z okruhu odtažen. Po několika upoutávkách došlo oficiálnímu odhalení vozu nyní, při příležitosti akce Tesla Battery Day. 

Tesla Model S Plaid stojí na vrcholu nabídky značky a pyšní se velmi zajímavými čísly. Zrychlení z 0 na 100 km/h má proběhnout pod 2,1 sekundy a maximální rychlost má činit 320 km/h. Sprint na čtvrt míle má Model S Plaid zvládnout pod devět vteřin, což je hodnota závodních dragsterů.

Britové a Němci pracují na tichém pohřebáku. Základem bude Tesla Model S

Britové a Němci pracují na tichém pohřebáku. Základem bude Tesla Model S

Těmto hodnotám vůz vděčí třem elektromotorům, které pohánějí všechna čtyři kola. Bližší specifikace vozu prozatím chybí, dle odhadu Tesly však vůz ujede na jedno nabití přes 840 kilometrů. Najdete ho už dokonce i v českém konfigurátoru. Tesla Model S Plaid stojí minimálně 3.789.900 Kč.

Jen pro srovnání uvedeme, že supersport Audi R8 Coupé V10 RWD začíná na částce 3.613.900 Kč. Za podobné peníze koupíte v Česku také Porsche 911 Carrera 4S s výkonem 450 koní a pohonem všech kol. Především pak ale ostrá Tesla míří proti mnohem dražšímu Porsche Taycan Turbo S, které stojí 5.300.850 Kč.

Tesla bez řidiče už na konci roku? Elon Musk stanovil další datum plně autonomní jízdy

Tesla bez řidiče už na konci roku? Elon Musk stanovil další datum plně autonomní jízdy

Standardně dostanete vzduchový podvozek či 19palcová kola. Za příplatek 128.000 Kč jsou pak k mání 21palcová kola Sonic Carbon Twin Turbine. Za příplatek 200.000 Kč si pak můžete objednat Schopnost plně autonomního řízení, do kterého se právě připravuje rozpoznávání a reagování na semafory či automatické řízení v ulicích měst.

Tesla Model S Plaid bude k mání od konce příštího roku. Elon Musk uvedl, že vůz zajel na okruhu Laguna Seca čas 1:30 s, čímž porazil svého nového rivala Lucid Air, který byl na témže okruhu o tři sekundy pomalejší.

Galerie doplněna o fotografie z testování na okruhu Nürburgring.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Za volantem sériového Hyundaie i20 1.0 T-GDI mHEV: Kdo se může od koho učit?

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Třetí generace Hyundaie i20 se už nechce od konkurentů jen učit, ale v řadě ohledů hodlá stanovit nová měřítka.

27.  10.  2020 | Martin Jeník | 15 příspěvků
Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

25.  10.  2020 | Jan Mička | 25 příspěvků
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků