Ostrá Honda S2000 Type S se představí v Tokiu

Honda zveřejnila první fotografii chystané ostré verze modelu S2000, zvaného Type S. Mezi viditelné změny od klasické verze třeba započítat klasickou plátěnou střechu a použití obřího křídla vzadu. K dokonalosti vůz přibližuje také zadní difuzor, který kromě přítlaku optimalizuje proudění vzduchu pod vozem. Všechno doplňuje upravený aerodynamický paket karoserie.

To důležitější ovšem zůstává v útrobách vozu. Vylepšení se totiž dočkalo také odpružení vozu a k celkovým lepším jízdním vlastnostem přispěje zredukovaná hmotnost. Pod kapotou zůstává vše při starém, zadní kola pohání dobře známý dvoulitrový čtyřválec s výkonem 176 KW/240 k a točivým momentem 220 Nm. Všechno pak doplňuje krátce odstupňovaná šestistupňová převodovka a diferenciál s omezenou svorností. Honda tvrdí, že S2000 Type S vůz velmi blízký okruhovým speciálům, který ještě může nést registrační značky. No, nechejme se překvapit.

Klepněte pro větší obrázek
Honda S2000 Type S

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků